Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DUALAR VE İLAHİLER OKUNDU

DUALAR VE İLAHİLER OKUNDU

44 polis ve sivilin şehit olduğu İstanbul Beşiktaş’taki Şehitler Tepesi’ne giden Karadeniz Ereğli Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği, Kdz. Ereğli halkının dualarını getirdiklerini belirterek şehitler anısına kırmızı karanfil bırakıp, dualar ve ilahiler okudu.

’Şehitler Ölmez’ ilahisini okuyan din görevlileri, ellerinde Türk bayrakları, dudaklarında tekbir sesleriyle geldikleri Şehitler Tepesine kırmızı karanfil ve Türk bayraklarını bıraktılar. Din görevlileri Karadeniz Ereğli Belediyesi Din Görevlileri pankartını da şehitler tepesine astı. 

Daha önce Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrine, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün ailesine taziye ziyaretlerine giden heyetin başında bulunan Din Görevlileri Derneği Başkanı Ali Aksoy, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, bu konudaki hassasiyetine teşekkür etti.

 Ali Aksoy bulundukları noktada 44 şehit verildiğini hatırlatarak, "Bu kardeşliğimize yapılan bir saldırıydı. Daha sonra Kayseri’de askerlerimize bir saldırı oldu. Bu ülke için, bu bayrak için şehit olan Polis, asker ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin beraberliğini hiç kimse, hiçbir saldırı bozamayacağı için buradayız" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın