Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU KEZ SERT KAYAYA ÇARPTI

BU KEZ SERT KAYAYA ÇARPTI

Alaplı’da telefonda kendilerini savcı olarak tanıttıkları bir vatandaşın 15 bin 700 lirasını dolandıran 3 zanlı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Alaplı’da yaşayan emekli Kazım Ö’nün eşini telefonla arayan iki kişi, kendilerini savcı olarak tanıttı.

Telefonda tehdit mesajları alan kadın bunun üzerine durumu eşine anlattı. Kazım Ö, zanlıların yönlendirmesi sonucu Alaplı PTT Şubesi’ne giderek belirtilen hesaba 10 bin lira yatırdı. Zanlılar tekrar arayıp, Karadeniz Ereğli PTT Şubesinden 5 bin 700 lira daha yatırmasını istedi.

O parayı da yatıran Kazım Ö, kısa bir süre sonra dolandırıldığını anlayarak durumu polise haber verdi. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, paranın Mersin’den çekildiğini tespit etti. Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bilgilendirmesiyle Mersin Emniyet Müdürlüğü ekipleri şahıslara yönelik operasyon düzenledi.

Operasyonda gözaltına alınan İ.G, İ.T. ve T.Ö, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Alaplı İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, yaptığı açıklamada, "Devletin polisi ve savcısı telefonla hiçbir vatandaştan para istemez. Bu tür dolandırıcılara asla hiç kimse inanmasın. Arandıkları takdirde derhal 155 polis hattını arasınlar ya da en yakın karakola bilgi versinler" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın