Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’DEVRİMCİYİM DİYE GEZİNMESİNLER’

’DEVRİMCİYİM DİYE GEZİNMESİNLER’

Ereğli’de Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği Başkanı Serdar Özbek, bazı köy okullarına yardım yapmak için çaba gösterdiklerini söyledi.


Özbek, bölgede 91.7 frekansından yayın yapan radyomuz Ereğli FM’de Salı günleri saat 10.00’da canlı yayınlanan “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım”a konuk olan Özbek, ziyaret ettiği Yunuslu İlk okulunun durumunu anlattı.
Aslında bir süreliğine çeşitli destekleri durdurmaya karar verdiklerini anlatan Özbek, şöyle dedi:
“Yunuslu ilköğretim okulundan gelen iki öğretmen, okullarının elektrik tesisatının yenilenmesine destek olmamızı istediler. Bunun da maliyetinin yaklaşık 650 lira olduğunu söylediler. Bir şey isteyeceklerini anladığımdan önce tepki gösterecektim. Fakat köy okulu deyince ilgimi çekti. Arkadaş okulu görmek istediğimi söyledim,. Elektrik tesisatı kötü olan okulu merak etmiştim. Yönetim kurul arkadaşlarımızla Fenerbahçe atkısı ve koşkolları ile okulu ziyarete gittik.

GÖZLE GÖRÜNCE..!
Bazı şeyleri insan gözü ile görünce daha çok etkileniyor. Okulun tuvaletinin çatısı yok. Bu okulda ana sınıftan ilk okul 4. sınıfa kadar 73 öğrenci okuyor. Tuvaletin çatısı olmayan okul mu olur? Kalorifer tesisatı  sıfır. Merkeze yakın bu köy böyleyse daha uzak köyler ne halde bilemiyorum. Devlet yılda sadece bir ton kömür veriyormuş. İlave ihtiyacı ise köylüler aralarında topladıkları para ile gideriyormuş. Tabi bizden acil istenilen elektrik tesisatı için üyelerimizle diyaloğa girerek çalışmasını başlattık.  Tabi tesisatın sıva altı olmasını istedim, bunun karşılığında eleman tutacaklarsa parasını da verme sözünü verdim.

BİLGİSAYAR SİSTEMİ ÇÖKMÜŞ!

Okuldaki bilgisayarların çalışmadığını öğrendik. Bilgisayarlarına baktırdık, çalışacak durumda bile değiller. Okulda ikinci aciliyet bilgisayarların yenilenmesi. Çocuklar, 30 yıl önce beton atılan ve tahrip olan bahçede oynuyorlar. Okul çevresindeki istinat duvarının çöken kısmı briketten yapılmış. Allah muhafaza bir göçük durumunda istenmeyen şeyler olabilir. Çocukların okul çevresinde oynayabilecekleri bir oyun parkı dahi yok. Neyi anlatacağımı da bilemiyorum, mezbelelik bir okulla karşılaştık.

KİMSE MASA BAŞI DEVRİMCİLİĞİ YAPMASIN!
Bunun üzerine Fenerbahçe taraftarları arasında bunu paylaştık, her birinden hangi yardım gelirse kabul edeceğimizi duyurduk. Çünkü derneğimizin öyle çok yüksek gelirleri yok. Dolayısıyla bu tür ağır yardımları da hayırsever destekleri ile yapabiliyoruz. İster beton, ister tuğla versinler, isterlerse dernek hesabımıza bağışta bulunsunlar. Sonrasında masa başında oturup ’devrimcilik’ yapmayın. ’Çocuğumuzu cemaatler alıyor, yobazlar bilmem nereye götürüyor’ demeyin. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Onların okuması, iyi bir ortamda Mustafa Kemal’in okullarında iyi birer eğitim alması için önce biz üzerimize düşenleri yapalım, sonra da konuşmaya hakkımız olsun.”

ÇOK DUYGULANDIM
Özbek, konuyla ilgili yaşadığı bir de anıyı anlatarak, şunları kaydetti:
“Oğlumun Amerika’daki arkadaşı sosyal paylaşım sitesinden bana yazdı; ’Serdar Amca, ben iyi bir Galatasaray taraftarıyım. Ancak orada çocuklara yönelik bir şeyler yapmaya çalıştığınızı öğrendim. Ben de buradan bir miktar para göndermek istiyorum’ dediğinde çok duygulandım. Yine Devrek ilçesinden doktor bir kızımız aradı. Ama hala masa başı devrimcilerin harekete geçmediğini görüyorum. Eğer geçmezlerse, onları her yerde deşifre edeceğim.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın