Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DEVREK-ANKARA YOLUNU KAPATTILAR

DEVREK-ANKARA YOLUNU KAPATTILAR

Devrek ilçesinde iki gün önce meydana gelen heyelanın ardından tedbir amacıyla evleri boşaltılan mahalle sakinleri, Zonguldak-Ankara karayolunu ulaşıma kapatarak eylem yaptı.

Karşıyaka Mahallesi Nizamlar mevkisinde meydana gelen toprak kayması sonrasında evlerini tahliye eden mahalle sakinleri, iki gündür konuyla ilgili hiçbir çalışma yapılmadığını ileri sürerek, karayolunu Çomaklar Köprüsü kavşağında ulaşıma kapattı.Kavşakta önlem alan polis ve jandarma ekipleri, Ankara yönüne giden sürücüleri alternatif güzergahlara yönlendirdi.

Devrek Kaymakamı Yakup Güney ve İl Emniyet Müdürü Osman Ak, eylemcileri ikna etmeye çalıştı.

Kaymakam Güney, Karşıyaka Mahallesi’nde bir afet yaşandığını ve 3 gündür bölgede inceleme yaptıklarını söyledi.

Önceliklerinin heyelan bölgesindeki evlerin boşaltılması olduğunu anlatan Güney, "Risk altında olan evleri ilk etapta tespit ettik. Orada tahliye edilen insanlarımız için kalacak yer ayarlandı. Hiçbir ailemiz dışarıda kalmayacak. ’Kalacak yerim yok’ diyen vatandaşımız varsa yurdumuz var. Eve geçecek vatandaşlarımıza kira yardımı yapılacak. AFAD’dan yetkililer geldi ve inceleme yaptı. Gereken her şey yapılıyor" şeklinde konuştu.

Yaklaşık 4 saat süren eylem, Güney ve Ak’ın mahallede yarın çalışma başlatılacağı sözünü vermesinin ardından sonlandırıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo