Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR!.

DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR!.

Almanya’da faaliyet gösteren Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ihtiyaç sahibi engelliye akülü tekerlekli sandalye bağışında bulundu.

Dernek Başkanı Mehmet Karakulak, engelli Nihat Gönüllü’nün ihtiyacı olan akülü tekerlekli sandalyenin kısa sürede temin edilerek, tesliminin yapıldığını söyledi.

 

ENGELLİLERE VE ÖĞRENCİLERE DESTEK

Her yıl 120 civarında engelliyi tekerlekli sandalye ile buluşturduklarını anlatan Karakulak, "20 Yıldır doğduğumuz, büyüdüğümüz, hasretini çektiğimiz memleketimize maddi manevi katkı sağlamaya çaba gösteriyoruz. Engellilerimizin yaşadıkları mağduriyetleri bir nebze olsa çözüm olabiliyorsak ne mutlu bize. Yine derneğimiz aracılığı ile 20’nin üzerinde üniversite öğrencimize de burs veriyoruz" dedi.

 

"REKLAMA DÖNÜŞTÜRMEME ÇABAMIZ"

Karakulak, dernek aracılığı ile tespit edilen ihtiyaç sahiplerine de çeşitli yardımlarda bulunduklarını hatırlatarak şu ifadelere yer verdi: " Yine şehit ailelerimizin yararına yaptırılan Zonguldak Şehit Aileleri Binasının temelinden bitimine kadar maddi manevi desteklerimiz oldu. Yaptığımız pek çok işi reklama dönüştürmeme çabasındayız. Bölgemize, insanımıza ve toprağımıza ne kadar değer verdiğimizi, sahiplendiğimizi yaptığımız çalışmalarımız ile ortaya koyma heyecanı içerisindeyiz"

 

TERÖRE TEPKİ

Dernek Başkanı Mehmet Karakulak, son dönemlerde artan terör saldırılarının ülkenin milli birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik yapılan alçakça saldırılar olduğunu belirterek, "Acımız çok büyük, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz, ülkemizin başı sağolsun. Yine yaralı asker, polis ve sivil vatandaşlarımız var. Acil şifalar temennisinde bulunuyoruz. Milli birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar"

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın