Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DENİZDEN ÇIKAN EŞYALAR ŞAŞIRTTI!..

DENİZDEN ÇIKAN EŞYALAR ŞAŞIRTTI!..

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Deniz ve Liman İşletmeciliği programı öğrencilerinin düzenlediği etkinlikte, denizden araba lastiğinden spiral taşlama makinesine kadar çok sayıda eşya çıkarıldı.

Ereğli’de üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ereğli Belediyesi Su Altı Arama ve Kurtarma ekiplerinin katıldığı etkinlikte dalgıçlar, Bozhane mevkisinde denizin dibinde arama yaptı.

Dalgıçlar, denizden araba lastiği, taş bileme makinesi, tava, demlik, asma kilit ve çok sayıda şişe çıkardı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite öğrencilerinin hazırladıkları sosyal projelere her türlü desteği vermeye çaba gösterdiklerini belirterek, "Bu etkinlikler kapsamında Ereğli liman içi Bozhane mevkisinde yapılan dip taramasında şişeden araba lastiğine, asma kilitten spiral taşlama makinesine kadar çok sayıda atık malzeme çıkartıldı" dedi.

Proje sorumlusu Anıl Yakut ise yaklaşık 2 saat süren aramalarda buldukları malzemeler karşısında şaşkınlık yaşadıklarını anlattı.

Denizlere herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade eden Yakut, "Bulunan malzemeler arasında asma kilit, tava, demlik, çatal, ip, araba lastikleri, eldiven çıktı. Kirlilik hem deniz canlıları hem de doğa için ciddi bir tehdittir" diye konuştu.

Çıkartılan atık malzemelerin, üniversitede ve ilçe merkezinde sergileneceği bildirildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın