Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DENİZCİLER MEZUN OLDU

DENİZCİLER MEZUN OLDU

Karadeniz Ereğli Denizcilik Fakültesi’ni bitiren öğrenciler için mezuniyet,


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) Karadeniz Ereğli Denizcilik Fakültesi’ni bitiren öğrenciler için mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
Tatoğlu Kültür Merkezi’ndeki törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Dekan Yüksel Ayaz’ın ardından yaptığı kürsü konuşmasında, üniversitenin gittikçe geliştiğini söyledi. Ereğli ve diğer yerleşkelerde açılacak yeni bölümler ile adını uluslararası başarılar ile duyuran bir üniversite olacaklarını belirten Çufalı, şöyle dedi:
“DÜNYAYA HİTAP EDİYORUZ”
“Fakülte ve meslek yüksekokullarımızın değişik bölüm ve programlarına ilk kez veya yeniden öğrenci alınacaktır. Akredite olan fakültelerimiz engelsiz üniversite alanında alınan ödüllerimiz, uluslararası başarılara imza atan öğretim üyesi ve öğrenci arkadaşlarımız, uluslararası kuruluş ve üniversitelerle imzaladığımız anlaşmalarımız, ulusal ve uluslararası başarılara imza atan sporcu öğrencilerimizle; üniversitemiz nicelik ve nitelik olarak başarılarını artırmaya devam ettirmektedir. Uluslararası öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz ve elemanlarımızla gittikçe büyüyerek sadece Türkiye'nin bir üniversitesi olmakla kalmayıp bütün dünyaya hitap ediyoruz. Türkiye dışından birçok uluslararası öğrenci ve akademisyen arkadaşlarımızla dünya çapında bir üniversite olmak arzusundayız.”
VALİ BEKTAŞ: OKUL SORUNUNU HENÜZ ÇÖZEBİLMİŞ DEĞİLİZ
Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ise fakültenin fiziksel yapısında ki eksikleri henüz gideremediklerini belirttiği sözlerinde, “Denizcilik Fakültemizin başarmaya çalıştığı şey önemli. Çocuklarımızın ve hocalarımızın yapmaya çalıştıkları şey önemli. Bu konuda ne kadar gayret göstersek, ne kadar imkan oluştursak azdır. Üstelik Denizcilik Fakültemizin maalesef okul sorununu henüz çözebilmiş değiliz. Bu konuda da emek veriyoruz, kafa yoruyoruz. Kısa vadede çözüme ulaşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Vali Bektaş, öğrencilere sonraki hayatlarında başarı dilediğini de sözlerine ekledi.
Törende, bölüm birinci, ikinci ve üçüncülere ödülleri protokol üyelerince verildi. Tören, mezun olan yaklaşık 50 öğrencinin keplerini havaya atmaları ile son buldu.


 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın