Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Demirtürk,adaylığını açıkladı!.

Demirtürk,adaylığını açıkladı!.

Kdz. Ereğli İlçesinde 2 Nisan Pazar günü yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Ereğli İlçe kongresi öncesi adaylığını açıklayan Rahman Demirtürk,  “Bu kararı almamdaki en büyük etken ocak başkanlığı yapmış ilçe başkanlığı yapmış belediye başkan adayı olmuş partimizde belde teşkilatımızda ülkücü hareketin çeşitli görevlerinde bulunmuş emek vermiş kardeşlerimizle büyüklerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucu bu göreve layık görülmemdir. ”dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe teşkilatının 2 Nisan Pazar günü yapacağı kongre öncesi Rahman Demirtürk adaylığını açıkladı. Demirtürk parti binasında gerçekleştirdiği yoğun katılımlı basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Toplantıda Eski İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları başkanları ve çok sayıda partili hazır bulundu. 

Demirtük, teşkilat binasında yaptığı konuşmada, göreve, partinin ileri gelenlerince layık görüldüğünü söyledi. Partide ’kardeş kavgası’ çıkarılmak istendiğini, bunu ise yıkmaya geldiğini belirten Demirtürk, şöyle dedi:

BU KARARI ALMAMDAKİ EN BÜYÜK ETKEN?

 “Bu kararı almamdaki en büyük etken ocak başkanlığı, ilçe başkanlığı ve belediye başkan adayı olmuş, partimizde belde teşkilatlarımızda ülkücü hareketin çeşitli görevlerinde bulunmuş kardeşlerimizle, büyüklerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucu bu göreve layık görülmemdir. Adaylığım konuşulmaya başlandıktan sonra gördüm ki, ülkücü hareket içerisinde olumlu yönde büyük bir heyecan oldu. Ülkücü hareketin, yoğun baskılar, çeşitli fitneler ile dağıtılmak, kardeş kavgası çıkarılmak istendiği, zor günlerinde birlik ve beraberliği daha da sağlamlaştırmak adına adaylığım konusunda teşvik edici övgüler aldım. Teşkilatlarımız adına ortak problem olarak görülen kırgınlıkları, dargınlıkları, küskünlükleri ortadan kaldırıp, ülkücü hareketin her ferdini birbiri ile kucaklaştırıp, dağılan, parçalanan, yıpran teşkilatımızı şahlandırıp davamıza, ülkümüze, şehrimize ve ülkemize hizmet etmek görevi ve amacı ile beni bu yolda öncü eden ülkücü iradeye teşekkür ederim.”

DEMİRTÜRK’TEN ÜLKÜCÜ KESİME BİRLİK ÇAĞRISI

Ülkücü kesime ’birlik’ çağrısı yapan Demirtürk, ’adalet’ ve ’şefaat’ vurgusu yaptığı konuşmasını, şu sözlerle sürdürdü:“Bütün samimiyetim ile ülkücü camiaya sesleniyorum. Ülkücü camiayı bizimle beraber hareket etmeye çağırıyorum. Biz, güçlü bir aileyiz. Biz, bütün sorunları güven, ilgi, beceri ve hatta ülkücü camianın verdiği teşkilat anlayışı ile aşacağız. Hazreti Hızır yoldaşımız, Hazreti Ali kılıcımız, Hazreti Ömer adaletimiz, Hazreti Muhammet de şefaatçimiz olsun. Adaylığımız, partimize ve Karadeniz Ereğli’ye hayırlı olsun.” 

O BENİM KARDEŞİM

Rahman Demirtürk, kendisini adaylıkta tebrik eden mevcut İlçe Bakanı Talat Şeker için ise bütün yollarda kendisi ile birlikte olduğunu kaydederek, “Talat benim kardeşimdir. Ben, sürekli yanındayım. Seçimde kazanırız ya da kaybederiz ama biz yine beraberiz. Bu birlik ve beraberliğin olabilmesi için bana ne düşüyor ise yapmaya hazırım. Ben, bir haftadan beri adayım. Bütün yollarda, kendi ile beraber olduğumu söylüyorum. Ben O’nun rakibi değil O’nun ağabeyiyim. O benim kardeşimdir” diye konuştu.

MHP eski Ereğli ilçe başkanları Mehmet Özkanca ve İlkay Özdemir’in adaylara başarı dileğinde bulunduğu topluluğa, kalabalık partili ile Ülkü Ocakları üyelerinin katıldığı gözlendi.

KONGRE ERTELENDİ?

Öte yandan alınan bilgiye göre,2 Nisan’da yapılması planlanan MHP Ereğli İlçe kongresinin ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın