Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Demba Ba’nın ayağı kırıldı

Demba Ba’nın ayağı kırıldı

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-Kastamonu’da Atatürk ve İstiklal Kupası At Yarışları'nda birinci gelen Demba Ba isimli atın ayağı kırıldı. Varış noktasına geçtiği anda kırılan atın durum, hem sahibini hem de görenleri üzdü. 
Atatürk’ün Kastamonu’ya Gelişleri, Şapka ve Kıyafet İnkılabının 93’üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kastamonu Belediyesi ile Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu işbirliğinde Atatürk ve İstiklal Kupası At Yarışları gerçekleştirildi.
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Kastamonu Belediyesi’nin birlikte düzenlendiği 29. Geleneksel Atatürk ve İstiklal Kupası At Yarışları büyük bir mücadeleye sahne oldu. Uzunyazı mevkisinde yapılan at yarışlarında, heyecan ve hüzün vardı.
DEMBA BA’NIN AYAĞI KIRILDI 
Etkinliğin A Grubu Arap atlarının yarışında Bilgehan Babayiğit’in atı birinci, Osman Göçmen’in atı ikinci, Mehmet Gezgin’in atı üçüncü oldu. 
İngiliz atlarının yarışlarında adeta nefesler tutuldu. İngiliz B Grubu dörtnalda Utku Aygün’ün atı birinci, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın atı ikinci ve Orhan Türkoğlu’nun atı üçüncü oldu. 
İngiliz A Grubu dörtnalda ise Namık Özen’in atı birinci, Erdoğan İyidöner’in atı ikinci ve Yüksel Kırık’ın atı da üçüncü oldu. 
İngiliz A Gurubu dörtnalda yarışan Demba Ba isimli at ise varış noktasına geldiği esnada ayağı kırıldı. Demba Ba isimli atın sahibi Namık Özen, yarışta birici gelmesinden ötürü büyük sevinç yaşarken, atının ayağının kırılmasıyla da büyük üzüntü yaşadı. 
Yarışta birinci gelen Demba Ba isimli atın jokeyi Ertuğrul Arslan ödülü almak üzere atsız geldi. Belediye Başkanı Tahsin Babaş’tan ödülünü alan Arslan, atının ayağının kırıldığını ve o yüzden tören alanına gelemediğini söyledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın