Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DAVULCULAR İSYANDA !.

DAVULCULAR İSYANDA !.

Ereğli`de önce belgeleri istenen sonra davul çalmaları yasaklanan davulcular isyan etti.


İç İşleri Bakanlığı Ramazan ayının geleneği olan davulcular için kararı bir genelge ile “Vatandaştan para toplamak yasak, geleneksel hizmetlerinin karşılığı yerel yönetimlerce karşılanacak.” diyerek yerel yönetimlere bıraktı. Ereğli’de önce “Belgelerinizi hazırlayıp getirin, ” denen davulcuların davul çalması ikinci bir kararla yasaklandı. İlçe de  54 davulcu, “Sanatçıya, eğlenceye, şatafat var, davulcuya mı  yok” diye  isyanda !.

Türkiye’nin birçok bölgesinde davulcular vatandaşları sahura kaldırıyor ancak aralarında Ereğli’nin de olduğu bazı bölgelerde de yerel yönetimler davulcuların davul çalmasını yasakladı.

Bakanlığın genelge ile hizmetin devamını öngörüp, vatandaştan para toplamama şartını getirdiği ve davul çalınacak bölgelerde davulculara ücretlerinin yerel yönetimce ödenmesi uygulama Ereğli’de rafa kaldırıldı.

Ereğli’de 27 yıldır davulculuk yaptığını yazan ve Ereğli FM What Sapp ihbar hattı üzerinden  Haber Merkezimize ulaşan bir davulcu yaşananlara adeta isyan etti.

Haber Merkezimize gönderilen mesajda “ Bizle dalga geçiliyor. Ramazandan bir gün önce belediyeden belgelerinizi hazırlayın diye arandık. 4-5 saat sonra ikinci bir telefonla iptal dendi. Erzak almaya gittim, vakıftan yardım almışsın diye onu da vermediler. Çoğu davulcu arkadaşımız müzisyen, düğünde yok ne yiyip içecek bu insanlar.Ereğli’de her şeye, sanatçıya, makam aracına, eğlenceye, şatafata para var, 54 davulcuya yok. “diye yazdı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün14
kızgın8
gülücük7
hayran6
şaşkın3
ismail dönmez

27 Nisan 2020 - 02:40

İsabetli bir karar. Hepimizin telefonunda alarm var. İstediğimiz saatte kalkıyoruz. Kimi insanlar geceden yiyip yatıyor. Hasta var, çocuk var. Sokak aralarında davulcu dolaştırmaya gerek yok.

Ramazan Yıldız

26 Nisan 2020 - 19:26

O kadar kişinin ahını aluyorsunki Allah sonunu hayır etsin

Cumalı cocuk

26 Nisan 2020 - 13:02

Ramazanin tadi tuzu kalmadi.. namaz yok davul yok..

Tursun ali

25 Nisan 2020 - 18:30

Bir davulcu isyanı eksikti sakin olalım daha kötü şeyler var

Yorum Yazın