Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DAVET TARTIŞMASI !.

DAVET TARTIŞMASI !.

Bölge Milletvekillerini yok sayıp davetiye göndermeyin talimatı verdi,sonra da gelmediler diye eleştirdi .


Davet organizasyonunu Kdz.Ereğli Belediyesi’nin yaptığı Alemdar Destanı’nın 99 yıl töreninde “ Milletvekilleri ne iş yaparlar? Ne Alemdar Günü’nde varlar, ne diğer günler de varlar. Hiçbir yerde yok bu milletvekilleri.” diyen Ereğli Belediye Başkanının "Vekillere organizasyon daveti yapmayın." talimatı verdiği ortaya çıktı.

 

Yazılı açıklama yapan Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, “Etkinlikle ilgili herhangi davetiye gönderilmediği gibi, herhangi bir şekilde bilgi de verilmedi .” dedi. Demirtaş “ Kdz. Ereğli Kaymakamlığı Özel Kalem ve Yazı İşleri Müdürlüğü ile danışmanımın yaptığı görüşmelerde, Alemdar Gemisi’nin Ereğli’ye intikalinin 99.yıldönümü nedeniyle düzenlenen program davetiyesinin dağıtımının Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından yapıldığı söylenmiştir. Bunun üzerine Kdz. Ereğli Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Kültür Müdürü ile görüşülmüştür. Görüşmelerde, ayrıca Belediye değişikliğinden sonra Kdz. Ereğli Belediyesi’nden bu tür etkinliklerin davetiyelerin tarafımıza iletilmediği, ifade edilmiştir. Kültür Müdürü göreve yeni geldiğini bildirmiş ve faks ve e-mail adresini istemiş, konuyla ilgileneceğini söylemiş, başka da bir açıklama yapmamıştır. Alemdar Gemisi’nin Ereğli’ye intikalinin 99.yıldönümü programına katılmama nedenim, tarafıma Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından, davetiye gönderilmemesi ve tarafıma hiçbir şekilde bilgi verilmemesidir" açıklaması yaptı.

Posbıyık, Demirtaş’a son davetini festivalde yapmış ancak daha önce festival açılışında söz verdiği Zeki Çakan, Ali İhsan Köktürk, Mehmet Haberal isimlerinin aksine Demirtaş’a konuşma hakkı verdirmemişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
şaşkın2
kızgın2
üzgün1
hayran0
GERÇEKDEN NERDE BU VEKİLLER

27 Ocak 2020 - 23:28

BU BEŞ MİLLET VEKİLİNİN EREĞLİYE NE FAYDALARI OLDU Kİ BİLMEK İSDİYORUZ

Yorum Yazın