Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DAVA DEVAM EDİYOR!.

DAVA DEVAM EDİYOR!.

Zonguldak’ta kaçak kömür ocağında iki kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili iki sanığın yargılanmasına devam edildi.

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "taksirle ölüme sebep olma" suçundan yargılanan tutuksuz sanık Çetin K, kaçak ocağın yer aldığı özel kömür işletmesi sahasının sorumlusu Mustafa T. ile tarafların avukatları katıldı.

Kaçak ocak sahibi olduğu öne sürülen sanık Çetin K’nın avukatı Mehmet Bekar savunmasında, isnat edilen suç nedeniyle müvekkilinin beraatını, mahkemenin görüşü cezalandırmak yönünde ise gerekli indirim maddelerinin uygulanmasını talep etti.

Kaçak ocağın bulunduğu özel kömür işletmesinin sorumluluğundaki sahanın yetkilisi Mustafa T’nin avukatı Sertan Açıkgöz ise olayın normal bir iş kazası olarak düşünülemeyeceğini belirtti.

Bölgede günübirlik köstebek yuvası gibi açılabilen madenlerin söz konusu olduğunu aktaran Açıkgöz, "Burada devletin sorumluluğu söz konusudur. Silahlı güvenlik gücü kurma hak ve yetkisi müvekkilimde yoktur. Tanıklar dinlendikten sonra yeni bir bilirkişi raporu alınmasını talep ediyoruz. Müvekkilimin beraatine, mahkeme aksi görüşteyse lehine olan tüm hükümlerin uygulanmasını talep ediyorum." ifadesini kullandı.

Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Kırat Mahallesi’nde, kaçak işletilen kömür ocağında çalışan Erol Gün ve Ahmet Şen, 31 Ağustos 2015’te karbondioksit gazından boğularak yaşamını yitirmişti. İşçilerin cenazesi yaklaşık 9,5 saat süren çalışmanın ardından ocaktan çıkartılmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın