Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DAVA DEVAM EDİYOR!.

DAVA DEVAM EDİYOR!.

Alaplı’da fındık tarlasına köpekleri bağlamamasına kızdığı oğlunu öldürdüğü iddia edilen babanın yargılanmasına devam edildi.

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya oğlu Harun Karacan’ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklu sanık Hüseyin Karacan (54) ile avukatları katıldı.

Sanık Karacan, olay günü "pat pat" diye tabir edilen tarım aracıyla tarlasına gitmek için yola çıktığını, aracının arızalanması nedeniyle yaklaşık 2-3 saat yürüdüğünü öne sürerek, "Tarlaya gittiğimde köpeklerin olmadığını gördüm. Domuzlar fındıklara zarar vermiş. Ben de eşimi arayarak, ’Bu çocuk niye böyle yapıyor, Harun nerede? Köpekleri hazırlasın’ dedim. Eşim de telefonu suratıma kapattı. Daha sonra köye geldim. Gelinime ’kaynanan ve Harun nerede’ diye sordum. Köpeklerin de hazırlanmadığını görünce sinirlendim. Bu sırada merdivenlerde oğlumla karşılaştım. Oğlum bana küfür etmeye başladı ve boğazıma sarılınca tarlaya gitmesi için vereceğim av tüfeği patladı. 20 yaşındaki oğlumu kaybettim. Çok pişmanın" diye konuştu. 

Mahkeme başkanının, jandarmada, savcılıkta ve tutuklandığın mahkemede verdiğin ifadelerde, gelinine yönelik "çocukları al korkmasınlar" dediğini hatırlatması üzerine Karacan, "Anneleri çocukları sürekli bana karşı dolduruyorlardı. Ben de kavga çıkar ve çocuklar etkilenmesin diye çıkarmasını söyledim" dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın savunmasını hazırlaması ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi gerekçesiyle duruşmayı erteledi.

- Olay

Alaplı ilçesi Hacıhasan köyünde 25 Temmuz 2014’te Hüseyin Karacan, oğlu Harun Karacan’ı fındık tarlasına köpekleri bağlamamasına kızdığı gerekçesiyle av tüfeğiyle evinde vurmuştu. Ağır yaralanan Harun Karacan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Gözaltına alınan Hüseyin Karacan, sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo