Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DARISI EREĞLİ'NİN BAŞINA !.

DARISI EREĞLİ'NİN BAŞINA !.

Alaplı Belediyesi Su da indirim için toplanacak.


Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Belediye Meclisini 15 Nisan Çarşamba günü Olağanüstü toplantıya çağırdı. Başkan , 4 ay süreyle su da indirim yapacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, Alaplı Belediye Meclisini olağanüstü toplama kararı aldıklarını ifade eden Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘Ülke ve dünya olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, Alaplı Belediyesi olarak halkımıza bir nebze olsun destek olma konusunda kararlar almak için Belediye Meclisimizi olağanüstü toplamaya karar verdik’ dedi.

SU ÜCRETLERİNDEN İNDİRİME GİDİLECEK

15 Nisan 2020 Çarşamba günü Saat 11.30’da Alaplı Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan olağanüstü Meclis toplantısında 4 ay süreyle su ücretlerinde indirim yapılması konusunun görüşüleceğini ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘Küresel bir salgınla karşı karşıyayız. Alaplı Belediyesi olarak salgının ülkemizde ortaya çıktığı ilk günden itibaren gerekli önlemleri ve tedbirleri alarak Alaplı halkının salgından en az şekilde etkilenmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz olağanüstü Meclis toplantımızda da halkımıza yine salgın kapsamında bir nebze olsun destek olabilmek amacıyla su ücretlerinde 4 ay süreyle indirime gidilmesi konusunu el alacağız’ dedi.

EREĞLİ BELEDİYESİ HANGİ KARARI ALMIŞTI !.

Ereğli Belediyesi dün su ile ilgili aldığı ve duyurduğu kararda  sadece su sayaçlarını okuma işini yapmayacağını; ancak son dönemdeki (yani vatandaşın ödediği son faturanın tutarı) faturasının yüzde yetmişini otomatik olarak borç hanesine yazacağını  ve olağanüstü durum bitip hayat normale döndüğünde söz konusu rakamların faturalandırılacağını duyurmuştu .

Öte yandan Nuri Tekin’in yaptığı bu hamlenin,  Vidanjör olayından dolayı Tekin ile ters düşen Ereğli Belediye Başkanını, siyaseten benzer bir karar almak zorunda bırakabileceği belirtiliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran11
kızgın7
gülücük4
şaşkın3
üzgün2
Sultan morcu

10 Nisan 2020 - 21:26

İyi bir fikir ama Ereğli'de oyuruyorum ikigun önce elektirik faturam geldi hayatta 150 gelmeyen bana 185 geldi yazık gerçekten nasıl ödenecek diye kimse dusunmuyo

Hüseyin ÖZCAN

10 Nisan 2020 - 21:16

Belediye Başkanımızı yaptı çalışmalardan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Bu çalışmaların diğer belediyelere ve ülkeyi yönetenlere örnek olmasını dilerim.

servet tosun

10 Nisan 2020 - 18:01

Nuri başkan Alaplı için veli nimet,muhteşem bir kişilik ve muhteşem bir başkan, alaplının kurucu belediye baskanı,merhum Eyüp yaman dan sonra alapliya herşeyin veren tek belediye başkanı,onun adinida Alaplı altın harflerle yazacak.basarilarin daim olsun,inşallah ömrünün sonuna kadar Alaplı belediye başkanı olarak kalirsin Nuri başkanım.

Yorum Yazın