Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DARBE GİRİŞİMİ..

DARBE GİRİŞİMİ..

Ereğli’de Demokrasi nöbetinin son gününde ellerinde Türk bayraklarıyla Devrim Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, darbe girişimine  tepki gösterdi. 

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu,  burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimine vatandaşların geçit vermeyerek demokrasiye sahip çıktıklarını söyledi.

Halkın demokrasiye, vatanına ve bayrağına sahip çıktığını ifade eden Madenoğlu, "Okyanus ötesinde FETÖ denilen örgüt ve mensupları özellikle askeriyedeki bağlantıları sayesinde kanlı ve menfur girişimi yaptılar. Ama karşılarında demokrasiye, hakka, adalete, kutsal değerlerine saygılı ve onları benimseyen yüce Türk milleti vardı. Kendini bu milletin, devletin, gelişmesine adamış bir cumhurbaşkanımız ve başkomutanımız, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinde demokrasiye, vatanına aşık subay, astsubay, eratlar, kahraman Türk polisi ve halkımızı hesap edemediler."

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da demokrasi nöbetlerinin yüreklerde devam ettirileceğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "sokağa çıkın, millet sıkıntıda" dediği anda alanları yeniden dolduracaklarını kaydetti. 

Bu arada demokrasi nöbetine Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına atanan Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu ve Merkez Komutanı Deniz Piyade Albay Bülent Oral’da katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın