Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DAĞLICA’DA YARALANAN ASKER...

DAĞLICA’DA YARALANAN ASKER...

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki çatışmada yaralanan İst. Kd. Çvş. Uğur Sezer (24),  tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinden (GATA) taburcu edilmesinin Zonguldak’taki baba ocağına getirildi.

Hakkari Dağlıca bölgesi ve civarında, 17 Ekim’de yürütülen operasyonda meydana gelen çatışmalarda yaralanan Sezer, tedavisinin ardından Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına ait özel araçla, Ereğli ilçesine bağlı Ketenciler Köyü’ndeki baba evine getirildi.

Teröristlerin attığı el bombasından seken şarapnel parçasının sol ayağına isabet etmesi sonucu yaralanan Sezer’i ailesi, yakınları ile Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığında görevli Deniz Piyade Albay Bülent Oral karşıladı.

Çatışmada yaralandığını ailesinden gizleyen Sezer’in yakınlarının gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. 

Baba Ahmet Sezer, oğluna sarılarak, "Şükür Allah’ıma. Allah’ım herkesi kavuştursun" dedi.

- "Anne izne geliyorum bana bir sürü yemek yap"

Anne Şerife Sezer ise oğlunun gündüz saatlerinde kendisini telefonla aradığını anlatarak, "Oğlum beni aradı, ’Anne ben izine geliyorum bana bir sürü yemek yap’ dedi. Ne olduğunu bile bilmiyoruz" ifadesini kullandı. 

Uğur Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, çatışmada şehit düşen arkadaşlarına Allah’tan rahmet dilediğini belirterek, şöyle konuştu:

"Yaralı silah arkadaşlarım var. Onların bir an önce iyileşip görevlerine dönmesini istiyorum. Bıraktığımız yarım kalan birliğimizi tekrardan kurup görevimize devam etmek istiyoruz. Ailelerine sabır, selamet diliyorum. Orada olmak herkesin ve her baba yiğidin harcı değil. Biz Türk askeriyiz, görevimiz bu. Bu yola baş koyduk, her şey vatan için. Biz oradayız, geride bıraktığımız abilerimiz, ablalarımız, yakınlarımız var. Biz onlar için oradayız. Vatan sağ olsun. Bu konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığımız açıklama yaptı, Bir şey söylemek istemiyorum."

Hakkari Dağlıca bölgesi ve civarında 17 Ekim’de yürütülen operasyonda meydana gelen çatışmalarda 3 asker şehit düşmüş, biri ağır 6 asker yaralanmıştı. Durumu ağır olan askerin de şehit olmasıyla, operasyonda şehit olan asker sayısı 4’e yükselmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın