Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“CUMHURİYETLİ OLMAK AYRICALIKTIR” DEDİLER SAHNEYİ DOLDURDULAR

“CUMHURİYETLİ OLMAK AYRICALIKTIR” DEDİLER SAHNEYİ DOLDURDULAR

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, Cumhuriyet Ortaokulu tarafından eğitim-öğretim yılının sonuna yaklaşılması dolayısıyla “Yıl Sonu Gösterisi” gerçekleştirildi.
Tatoğlu Kültür Merkezi’nde yaklaşık 500 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı söylendi.  Okul Müdürü Orhan Yorulmaz, kürsü konuşmasında öğretmen ve öğrencilerin etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emek harcadıklarını söyledi. Yorulmaz,  “Türk eğitim sisteminde farkındalık yaratmak ve örnek olmak istedik. Bu etkinliğimizi kurum kültürü ile ilişkilendirip, geleneksel hale getirmek istiyoruz” dedi.
RENKLİ GÖRÜNTÜLER
Salonun tam dolduğu etkinlikte Zonguldak, Trabzon ve Artvin yörelerine ait halk oyunları izletildi. Öğrencilerin okuduğu şiirler ile öğretmenlerin söylediği şarkılar dinletildi. Öğrencilerin İngilizce sahneledikleri müzikal ise beğeni ile takip edildi. Etkinlik, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.
Etkinliği Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Üçler Sarıkaya, İlçe Milli eğitim Şube Müdürleri, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve veliler izledi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın