Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!..

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!..

Cumhuriyet’in kuruluşunun 93’üncü yılı, Ereğli’de kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına 29 Ekim’lerde Yurt’ta ve KKTC’de kutlanan milli bayram heyecanı, Karadeniz Ereğli’de de yaşandı.

İlçe Kaymakamlığı’nca, Devrim Bulvarı Atatürk Anıt’ı önünde Çelenk Sunma töreni gerçekleştirildi. Kaymakamlık, Komutanlık ve Belediye çelenklerinin Anıt’a konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Bu sırada, 3 Türk Bayrağı, göndere toka edildi.

Katılımın yoğun olduğu tören sun buldu.

Törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Aykut Manioğlu, Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Camgöz, Jandarma İlçe Komutanı Binbaşı Gökhan Tuban, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, askerler ve öğrenciler katıldı.

KUTLAMA MESAJI YAYINLADILAR

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, yayınladıkları yazılı mesajlarla, halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutladıklarını bildirdiler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın