Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇORUMLUOĞLU "ÇOCUKLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR"

ÇORUMLUOĞLU "ÇOCUKLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR"

Kdz. Ereğli Pestilci Ortaokulu’nda oluşturulan ‘Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Atölyesi’nin açılışı düzenlenen tören ile yapıldı.


Ereğli Pestilci Ortaokulu’nda okul aile birliği ve velilerin katkılarıyla oluşturulan ‘Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Atölyesi’ için açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Açılışa Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Türk Eğitim Sen Zonguldak İl Başkanı Şahin Ören, Türk Eğitim Sen Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Birol Keserci, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılış öncesinde öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde sunduğu müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Tayfun Öztürk törenin açılış konuşmasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye’ sloganıyla hayata geçirilen ‘2023 Vizyonu’ çerçevesinde okulda gerekli planlamaları yaptıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Bugün de Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Atölyesi’nin açılışını gerçekleştiriyoruz. Büyük düşünüyor ve büyük hayaller kuruyoruz. Çocuklarımızın bilim, sanat, spor ve kültür becerilerini geliştirmek ve onlara fırsat eşitliğini sağlamak bizim görevimizdir. Eğitim yöneticisi olarak öğretmenlerimize ve öğrencilerimize 21’inci yüzyıl becerilerini geliştirmelerine ortam sağlamalıyız. Bugün sayın kaymakamımızın ve siz değerli misafirlerimizin teşrifleriyle açmak üzere olduğumuz atölyemizde öğrencilerimizin somut deneyler yaparak; bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarında gelişmelerini beklemekteyiz. Atölyemizin bir numaralı finansman kaynağı velilerimizdir. Sayın veliler, birlikte güzel işler yapıyoruz. Açtığımız atölye devlet-millet işbirliğinin güzel bir örneğidir. Bu vesile ile aile birliği temsilcilerimize ve sizlere ortak bir amacı paylaşıp bu amaca ulaştığımız için teşekkür ediyorum.”

ÇORUMLUOĞLU, “GELİŞMİŞ 10 ÜLKE ARASINA BU ÇOCUKLARLA GİRECEĞİZ”

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da atölyenin açılışında katkısı bulunan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Bilim ve teknoloji kadar sanat ve sporu da hayatın bir parçası haline getirmek gerektiğini ifade eden Çorumluoğlu şöyle konuştu:  “Ereğli’ye geldiğimden beri geçen 15 aylık süre zarfında okullarımızın başarısı zaten takdire şayan bir durum. Burada okul yöneticilerimizin olduğu kadar değerli öğretmenlerimizin de buna katkı sağladığını düşünüyorum. Ama Ereğli’de mutlu ve memnun olduğum bir husus var ki; o da okul aile birliklerimizin velilerimizin bu işe katkı sağlaması. Çünkü burada ne yapılırsa yapılsın, sizin ve bizim çocuklarımız okuyor, geleceğin Türkiye’sinin çocukları okuyor. Onlar için ne yapsak azdır. Kdz. Ereğli gelişmelere de çabuk uyum sağlayan bir ilçe. Bunu basit bir örnekle açıklayacağım; geçen sene BİLSEM için yaklaşık 2 bin 300 civarında öğrenci başvurusu olmuş, bu sene 3 bin 838 kişi başvurmuş. Demek ki; velilerimizde BİLSEM açıldı ve çocuklarımız bu okula da gitmeli intibakı sağlanabilmiş. Benim meslekte 30’uncu yılım bu kadar çabuk uyum sağlayan bir ilçede ben çalışmadım. Bundan memnuniyet duyuyorum. Çünkü biz 21’inci yüzyılda dünyanın gelişmiş ilk 10 ülkesi arasına gireceksek bugün bu atölyede çalışan çocuklarımızla gireceğiz. Her alanda sadece bilimde değil, sanatta da gireceğiz. Girecekse bu çocuk Ereğli’den girecek. Bunun altyapısını sağlamak da burada okul müdürlerimizin, ilçe yöneticilerimizin ve ilçe kaymakamı olarak da benim görevim. Biz bu toplumun hizmetkârıyız. Hizmet edeceğiz ve bir süre sonra bu bayrak yarışını bu çocuklarımıza devredeceğiz.”

ZENGİN MATERYALLAR

Konuşmaların ardından atölyenin açılış kurdelesi kesildi ve protokol üyeleri ve davetlileri içeride bulunan materyaller hakkında bilgi aldı. Açılışta öğrenciler, kendilerinin PVC borulardan imal ettiği boru tipi bir orgla İzmir Marşı ve Barış Manço’nun “Arkadaşım Eşek” şarkısını çaldı.Kaymakam Çorumluoğlu, laboratuvarı gezerken deney setleri arasında bulunan ve bir halkayı değdirmeden telin içinden geçirme esasına dayalı bir deneye de katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran1
şaşkın1
üzgün0
kızgın0
ÇAĞLA AVŞAR

18 Aralık 2019 - 19:21

Canım eski okulum HELAL sana .Biz gittikten sonra daha iyi bir yere gelmiş mi ne ya MAŞALLAH ☺TEBRİKLER ❤

Yorum Yazın