Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇORUMLUOĞLU "BİZİ İÇİMİZDEN BÖLMEYE ÇALIŞTILAR"

ÇORUMLUOĞLU "BİZİ İÇİMİZDEN BÖLMEYE ÇALIŞTILAR"

İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Müftülük organizasyonunda önemli mesajlar verdi.


Ereğli Müftülüğü tarafından düzenlenen  Mevlid-i Nebi Haftası etkinliğinde konuşulan Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Peygamber Efendimizin hayatını değerli vatandaşlarımıza anlatmazsak başka birileri çıkıyor bunu yanlış anlatıyor. Ondan sonra 15 Temmuz’da olduğu gibi başımıza mermi olarak, top olarak yağıyor. dedi.

Ereğli ilçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans düzenlendi.

Ereğli Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans düzenlendi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu  burada yaptığı konuşmada; Bugün de güzel bir konu belirlenmiş. Peygamberimiz ve aile hayatını burada dinleyeceğiz. Bizi parçalamaya çalışan Avrupalılar, ilk zamanlarda topla tüfekle geldiler ama bunu başaramayacaklarını anladıkları zaman bizi içimizden bölmeye çalıştılar. Gençliğimizi zararlı alışkanlıklara tutmaya çalıştılar, öbür yandan da aile hayatımızı bölmeye çalıştılar. “dedi.

Çorumluoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü “Bir geçmişimize bakın bir de şuan ki aile hayatına bakın. Ne yazık ki burada bir erozyon var, bir bozulma var. Bu toplumun da bozulması neticesini doğuracak. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olacaksak bunun en önemli temeli ailede atılacaktır. Üzülerek görüyorum ki çocuklar anne babalarıyla, eşler kocalarıyla konuşamaz bir toplum haline geliyoruz. Biz bu tür konferanslarla, inşallah birlik ve beraberliğimizi daha da arttıracağız. Neden birlik ve beraberliğimizi arttıracağız, çünkü Müslümanların yaşadığı her yerde bugün Türk milletine ihtiyaç var. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olalım ki Bosna’daki Müslüman kardeşimize dokunabilelim. Biz birlik beraberlik içerisinde olalım ki Somali’de, Miyanmar’da, Suriye’de, Irak’taki, dünyanın hangi noktasında olursa olsun İslam’ı yaşamış, yaşayacak ve ruhunda paylaşmış değerli kardeşlerimize güçlü bir Türkiye, güçlü bir insanlık olarak gidip yardımcı olalım. Onun için bu çalışmalar son derece önemlidir. Buraya teşrif eden herkese teşekkür ediyorum.”

Daha sonra Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Program, Kdz. Ereğli Müftülüğü ilahi korosunun tasavvuf musikisi sunumu ve Semazen gösterimi ile son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın