Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇORUMLUOĞLU EREĞLİ FM'NİN KONUĞU

ÇORUMLUOĞLU EREĞLİ FM'NİN KONUĞU

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Canlı yayında konuşuyor.


Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programının canlı yayın konuğu.

* Çorumluoğlu, Ereğli'ye atanmasının ardından Ereğli'nin ne denli farklı bir ilçe olduğunu  göreve başlamadan hissettiğini söyledi."Ereğli çok farklı bir ilçe. Dünya 24 saat yaşıyorsa Ereğli 25 saat yaşamalı" diyen Çorumluoğlu, "Ereğli'ye geldiğimde birlik beraberlik ruhunu kaybettiğini gördüm.Bu konuda zamanla önemli mesafeler alındı. Zaten kaderin sizi arkadaş yaptıkları ile iyi geçinmelisiniz"dedi.

* Eğitimle ilgili önemli mesafeler aldık.Eğitim konusunda olası bir aksaklığa toleransım sıfır

*Köylerde kanalizasyon ve içme suyu anlamında önemli mesafeler aldık. Bu yıl İl Genel Meclisi ile uyumlu bir çalışma yaptık. Ben burada olduğum müddetçe içme suyu ve kanalizasyon işini bitirmeden başka bir işe girmeyeceğim. Su en kıymetli iş.

* Köylerde yol en temel ihtiyaç.Bu yönden iyi gidiyoruz.Önümüzdeki yıldan itiberen asfalt kalitesini de yükselteceğiz. 

* Ereğli –Devrek yolunun Çaylıoğlu’na kadar asfaltlanması can ve mal kaybı açısından son derece önemli. Çaylıoğlu-Devrek bölümünde önümüzdeki yıl çalışmalar devam edecek.

* Ereğli’de fakülte konusuna ciddi bir şekilde eğiliyoruz.Bu konu kaymakamlık binası merkezde ihtiyacı olan Otopark gibi gecikmiş bir konu. Bu konuda 5 ayrı proje var önümde. Fakülte konusu proje çöplüğüne dönmüş. Ama artık yol alıyoruz.Erdemir’den de bu konuda söz kaldık.Bir fakülteyi yapacak.Yer olarak Devlet Hastanesi eski yeri ile ilgili, projelendirme var. Konuşmayla bir şey olmaz, icraat lazım. Bu konuda iş adamı hayırseverlerimize çağrıda bulunuyorum.

*Ereğli’de Hükümet konağını yıktık. Yapamazsak bile yıkan kaymakam olacağım dedim. Biz bu konuda kendi önümüz belediyenin önünü açtık. Şu an hizmet verdiğimiz binada  fiziki ortamımız iyi değil ama bu süreç geçici. Emniyet binası da yıkılacak zemin etütleri yapılıyor. Mevcut emniyet binasının yanına 15 bin metrekare kapalı alanı olan bir kaymakamlık binası yapılacak. Emniyet binası yeri içinde iki ayrı yeri Ankara’ya bildirdik.

* 14 aydır beni tanıdınız. Kapalı konuşmam ve içimde biriktirmem. Ereğli’de her alanda her türlü fikir ve görüşe açığız. Halkımızın desteğine ihtiyacımız var. Her alanda Bölecek de marulu yada maydanozu en iyi yetiştirip demetleyen vatandaşımıza da ihtiyacımız var. Vatandaşımızla, yerel idare, Erdemir TSO, Esnaf Kefalet, Şoförler Odası tüm kurumlarla birlik beraberlik içinde olduktan sonra Ereğli’nin başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Siyasi partilerimiz son derece başarılı çalışıyor. Önümüzde seçimin olmadığı 4 yıl var. Bu süreci birbirimizi kırarak, dökerek bir birimizin ayağına basarak, çekerek geçirmeyelim. Ben görev yaptığım her yeri memleketim gibi görürüm. Bir yere gittiğimde dönüşte Zonguldak il sınırı tabelasını görünce ferahlıyorum. Bir gün gelecek bu ilçeden ayrılacağım. Burada bizim birbirimizi üzecek vaktimiz yok.Çok çalışacağız. Birlik beraberlik içinde olacağız.

* Futbolda gerideyiz. Daha iyi yönetilmeli. Uğraşıyorlar ama sahaya yansımıyor. Tüm maçlara gidiyorum. Stres atmak için gidiyoruz ama  stres yüklüyoruz.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın