Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇÖPLÜKTE YANGIN ÇIKTI!..

ÇÖPLÜKTE YANGIN ÇIKTI!..

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Kırmacı Mahallesi’ndeki çöp döküm alanın rehabilitasyonunu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Ankara’da yaptığı görüşme sırasında, çöp döküm alanında çıkan yangın sabaha karşı kontrol altına alındı.

Ankara’dan döner dönmez 21.00 sularında çöp döküm alanına giderek incelemelerde bulunan Başkan Uysal, “ “Önümüzdeki günlerde Ereğli’ye gelecek heyet alanda incelemeler yapacak ve alanın rehabilitasyonuna ilişkin fizibilite çalışması yapacak.” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, dün Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Kırmacı Mahallesi’ndeki çöp döküm alanı ile ilgili hazırlanan dosya üzerinde bir görüşme yaptı.

 

BAKANLIK HEYETİ, İNCELEME YAPACAK

Bakan Güllüce’nin konu üzerinde hassasiyet ile durduğunu belirten Başkanı Uysal, “ Çöplüğün rehabilitasyonu için hazırladığımız dosyayı sayın bakanımıza bizzat teslim ederek,  sorunun biran önce çözülmesi için desteklerini istedim. Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sayın Muhammet Ece ile de görüşmemiz oldu.

Bakanımızın da talimatları doğrultusunda önümüzdeki günlerde bölgeye gelecek olan bir heyet,  inceleme yaparak rehabilitasyona dönük fizibilite çalışması yapacak. Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce başta olmak üzere Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammet Ece’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 

BAŞKAN UYSAL "TÜM TEDBİRLER ALINDI"

Çöp döküm alanının rehabilitasyonu için görüşme yapılan günde çöplükte meydana gelen yangın ile ilgili olarak da belediye ekiplerinin kısa sürede yangına müdahale ettiğini söyleyen Başkan Uysal, “Ekiplerimiz yoğun bir çalışmanın ardından yangını kontrol altına aldı.

Ekiplerimiz bölgeden sabaha kadar kontrol amaçlı ayrılmadı. Metan gazına karşı da tedbirler alındı. Biz Ankara’da çöp döküm alanının rehabilitasyonu için uğraşırken böyle de bir üzücü olay yaşadık. Ekiplerimize çalışmalarından ötürü de teşekkür ediyorum” dedi.

 

BİR DÖNÜMLÜK ALAN TOPRAKLA ÖRTÜLECEK

Öte yandan Belediye İtfaiyesinin tüm personeliyle dün geceden beri çalıştığını vurgulayan İtfaiye Müdürü Muhammet Ateş, itfaiye ekiplerinin yangına karşı hala köpük sıkarak metan gazının oksijenle temasını önleme çalışmalarının sürdüğünü hatırlattı. 

Ateş, yaklaşık 1 dönümlük alanda içten içe yanan metan gazının patlama ihtimaline karşı gerekli tedbirleri de aldıklarını vurgulayarak belediyenin iş makineleriyle söz konusu alanın üzerinin toprakla örtüleceğini belirtti. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın