Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR!.

ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR!.

Ereğli’ de motosikletiyle mahalle bakkalına gelen bir hayırsever veresiye defterini satın alarak 15 kişinin 4 bin 800 TL tutarında borcunu ödedi.


Ereğli’ de motosikletiyle mahalle bakkalına gelen bir hayırsever veresiye defterini satın aldı.

 

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Murtaza Mahallesi’nde 12 yıldır bakkalcılık yapan Cemal Çeliksoydan’ın veresiye defteri motosikletiyle gelen, ismini ve yüzünü göstermeyen bir hayırsever tarafından satın alındı. Motosikletli hayırsever bir gün önce bakkala gelip veresiye defterinin hesaplanmasını istedi. Ertesi günü yaklaşık 15 kişinin 4 bin 800 TL tutarında borcu olduğunu öğrenen motosikletli hayırsever tüm borcu ödeyip veresiye defterini satın aldı.

Veresiye defterinin satın alınarak, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıldığını belirten bakkal Cemal Çeliksoydan, bu tür şeyleri haberlerde izlediğini, kendisinin bakkalına gelince şaşırdığını söyledi. Çeliksoydan konuşmasında, “Allah razı olsun, ben beklemiyordum. Duyuyorduk böyle şeyleri de ilk defa bize geldiler. Benim çok fazla bir veresiyem yok. 15 kişi vardı vardı, 4 bin 800 lira, hepsini ödedi ve defterimi satın aldı. Rabbim niyetini kabul etsin. Güzel bir gelenek, şaşırdım tabii. Biz haberlerde falan görüyoruz, duyuyorduk ama bize geleceğini tahmin etmiyordum. Bize gelince şaşırdım. Zaten ödeme zor, hepsi aksamalı gidiyor. Bu şekilde ki çalışma gerçek sahibini buluyor. Bizim içinde vatandaş içinde güzel oluyor, borçlar sıfırlanmış oluyor” ifadelerine yer verdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran7
üzgün7
kızgın5
gülücük4
şaşkın4
Mehmet Türk

06 Mayıs 2020 - 20:54

Hayır işledi şimdi bu arkadaş öyle mi. Gazetecilerle aynı anda zamanla valla takdire şayan tebrik ediyorum. Yapmayın böyle Allah aşkına milletin gözüne soka soka yapmayın

Yorum Yazın