Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKE ATLATTIK’

’ÇOK BÜYÜK BİR TEHLİKE ATLATTIK’

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Bölücek Kadir Nevişat Kameroğlu İlkokulu lojmanında kalorifer kazanının patladığı alanda incelemelerde bulundu.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile patlamanın yaşandığı lojmana gelerek yetkililerden bilgi alan Çaturoğlu, yaptığı açıklamada, patlamada yaralı ve can kaybının olmamasının tek teselli olduğunu söyledi.

Patlamadan dolayı üzüntü duyduklarını aktaran Çaturoğlu, "Okul lojmanında, okulda ve çevredeki binalar ile bir araçta hasar oluştu. Tek tesellimiz yaralı ve can kaybının olmaması. Okul ve lojmanın tekrar eski haline dönebilmesi için girişimlerimize başladık" dedi.

Lojmanda Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da incelemelerde bulunarak, "Gerçekten çok büyük bir tehlike atlattık. Bu olayın iyice incelenerek ders alınması gerekiyor. Belediye olarak üzerimize düşen görevi yapacağız." diye konuştu.

Dün Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bölücek Mahallesi’nde 78 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü Bölücek Kadir Nevişet Kameroğlu İlkokulu’nun yanında yer alan iki katlı lojmanının alt katındaki kalorifer kazanı henüz belirlenemeyen nedenle patlamış, lojman ve okulun bazı duvarları yıkılmıştı. Okulun yakınındaki 2 apartman inşaatı ve park halindeki 1 araç da patlamadan zarar görmüştü. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın