Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Çocuk Ve Gençlik Meclisi, Gıda Kampanyası Başlattı

Çocuk Ve Gençlik Meclisi, Gıda Kampanyası Başlattı

Karadeniz Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve bu yıl yeniden seçilen Karadeniz Ereğli Belediyesi Çocuk ve Gençlik Meclisi çalışmalarına başladı.

Belediye Toplantı Salonu’nun da Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Aksoy ve öğretmenleri ile toplanan Gençlik ve Çocuk Meclisi, ilçedeki tüm okullarda gerçekleştirilmesi planlanan bir gıda kampanyası başlattı.

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin başlattığı ’Halep’e Elini Uzat’ adlı yardım kampanyasına da destek olacaklarını vurgulayan meclis üyeleri, ilçedeki ihtiyaç sahipleri ailelere ve çocuklara verilmek üzere tüm okullarda gıda yardımı kampanyasını başlattıklarını duyurdu.

Yardımda bulunmayı düşünen öğrenci ailelerine de sıvı yağ, çay, şeker, bulgur, pirinç, beyaz fasulye, nohut, tuz, salça, makarna, zeytin, mercimek ve un gibi gıdalara ihtiyaç olduğunu hatırlatan Meclis Üyeleri, bu konuda öğrencilerden ve ailelerinden hassasiyet beklediklerini bildirdi.

Gençlik ve Çocuk Meclisi üyeleri ayrıca belediye bünyesinde kurulan Gıda ve Giysi Bankası’nın da ilçedeki muhtaç durumdaki vatandaşlara umut olduğunu ifade etti.

Öte yandan kampanya bitiminde toplanan gıdalar, Gençlik ve Çocuk Meclisi üyelerince evlere tek tek dağıtılacak. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın