Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CİNAYET DAVASI SÜRÜYOR!.

CİNAYET DAVASI SÜRÜYOR!.

Kilimli ilçesinde aralarında husumet bulunan komşusunu silahla öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılandığı davada, savcı mütalaa verdi.

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ekrem Sergen’in yanı sıra maktul Cemil Odabaş’ın kardeşi Recep Odabaş ile ağabeyi Yusuf Odabaş, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Tanık Recep Odabaş ifadesinde, sanıkla geçmişten bu yana ilişkilerinin iyi olduğunu belirterek, "Bu nedenle bu olayın nasıl olduğunu anlayabilmiş değilim. Olay tarihine kadar sanıkla aramızda hiçbir şey geçmemiştir" dedi.

Sanık Sergen ise suçsuz olduğunu öne sürerek, tahliyesini talep etti.

Mütalaasını veren cumhuriyet savcısı, olay günü Ekrem Sergen’in, maktul Cemil Odabaş’la aralarında daha önce cereyan eden bazı olumsuz olayları hatırlaması ve bunun sonucunda kapıldığı öfkeyle evinde bulundurduğu  ruhsatsız tabancasını maktule yönelterek birden çok kez ateş ettiğini söyledi.

Savcı, olaya yol açan ilk haksız hareketin kimden kaynaklandığı konusunda dosyada açıklık bulunmadığı, sanığın tahrik sonucu eylemi gerçekleştirdiğine ilişkin savunmasının inandırıcılık boyutuna ulaşmadığı gerekçesiyle sanığın müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, avukatların iddia makamının mütalaasına karşı ifadelerini hazırlamaları ve savunma sunmaları için duruşmayı 23 Haziran’a erteledi.

Kilimli ilçesinde 20 Eylül 2014’te evinin önünde arasında husumet bulunduğu iddia edilen komşusu Ekrem Sergen’in pencereden ateş etmesi sonucu karnından yaralanan Cemil Odabaş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Olayın ardından polis ekiplerince gözaltına alınan Sergen, tutuklanmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın