Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Çilek Kupası Eskrim Turnuvası Ereğli’de Çok Beğenildi

Çilek Kupası Eskrim Turnuvası Ereğli’de Çok Beğenildi

- Çilek Kupası Eskrim Turnuvası Ereğli’de Çok Beğenildi


Türkiye Eskrim Federasyonu’nun Faaliyet takviminde ve Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Çilek Festivali Programında yer alan "Çilek Kupası Eskrim Turnuvası" 21 Mayıs Pazar günü final maçları ile sona erdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla, gerçekleşen turnuvaya Epe ve Kılıç Branşlarında toplam 514 sporcu katıldı.

Kdz. Ereğli Eskrim Gençlik ve Spor Kulübünün ev sahipliğini yaptığı “Çilek Kupası Eskrim Turnuvası”nda,  Epe Süper Minik Erkeklerde Zonguldak’tan Batu Egemen Düzer Altıncı ve Minik Erkeklerde Kaan Dağkoçak üçüncü,  Kılıç Süper Minik  Kızlarda  Ereğli’den Ayşe Betül Doğan ikinci,  Damla Demirkol’da  üçüncü olarak ilçemizi gururlandırdı.

8 Kategoride yarışan ve dereceye giren  (ilk 8’e) toplam 64 sporcuya, madalya ve plaketlerini Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin UYSAL, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih ÇAKIR, TSO Başkan Yardımcısı Sertan YALÇIN, Türkiye Eskrim Milli Takımlar Baş Antrenörü Valery SHTURBABİN, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet KARAYILMAZ, Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Hakan YÜKSEL, Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan KELEŞ ile Zonguldak Eskrim İl Temsilcisi Murat ERGİN verdi. Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından da turnuvaya katılan tüm sporculara çeşitli hediyeler verildi.

Ayrıca Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Recep KOÇ tarafından Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin UYSAL’a Turnuvaya ve Ereğli’de Eskrim sporuna yaptığı katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Gerek federasyondan görevli olarak gerekse turnuvaya katılımcı olarak diğer illerden gelen sporcu ve aileleri yapılan organizasyondan memnun olduklarını belirtti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın