Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP’Lİ VEKİL ÇÖZÜM ÖNERDİ

CHP’Lİ VEKİL ÇÖZÜM ÖNERDİ

​Milletvekili, yazılı açıklamasında, İniş ve kalkışların aksamaması için THY`nin uluslararası uçuş kurallarına paralel olarak kuyruk rüzgarı sınırının 5 knottan 10 knota çıkartması gerektiğini ifade etti.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Çaycuma Havalimanı'nda, Türk Hava Yolları (THY) uçaklarının bazı uçuşlarda pisti pas geçerek iniş gerçekleştirememesi üzerine açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili uzmanlarla ve yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdiğini belirten Yavuzyılmaz, uçakların havalimanına inişlerinin bilimsel olarak mümkün olduğunu söyledi.

SORUN!!!
Milletvekili, yazılı açıklamasında, İniş ve kalkışların aksamaması için THY'nin uluslararası uçuş kurallarına paralel olarak kuyruk rüzgarı sınırının 5 knottan 10 knota çıkartması gerektiğini ifade etti. Yetkililerin bu konuda adım atması gerektiğini vurgulayan Yavuzyılmaz, şunları kaydetti:
"THY uçuşlarının Zonguldak Havalimanı pistine güney yönünden esen 5 knot'un üzerindeki rüzgar nedeniyle bazı günler inememesi ve pisti iki kez pas geçtikten sonra yakıt durumu nedeniyle, Ankara Esenboğa havalimanına giderek iniş yapmak zorunda kalmasıyla oluşan sorunu çözmek için uzmanlar, yetkililerle yaptığım görüşmeler ve bilimsel araştırmalar neticesinde bir çözüm yolu görülmektedir.
THY uçaklarının sefer verimliliğini sağlamak, iniş ve kalkışların aksamaması için, uluslararası kuralların izin verdiği sınırlar içinde kuyruk ve yan rüzgar limitlerinin 5 knot'tan 10-15 knot'a çıkarılması gerekmektedir. Bu sayede sorun çözülecektir. THY yetkililerinden bu konuda gerekli kararı ivedilikle almalarını talep ediyoruz."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
şaşkın1
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın