Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP’DE ŞOK GELİŞME!.

CHP’DE ŞOK GELİŞME!.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl başkanlığı kongresinde yaşanan arbedede düşerek kafasını yere vuran partinin önceki dönem Ereğli ilçe Başkanı Yaşar Balcı hastaneye kaldırıldı. Balcı’nın hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Zonguldak’ ta devam eden Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresinde üzücü bir olay yaşandı. Gergin geçen kongre sırasında iddiaya göre bir partili ile  ile Yaşar Balcı arasında çıkan gerginlik ve arbede sırasında Yaşar Balcı, aldığı darbe ile yere düştü. Kafasını yere vuran ve bilinci kapanan Balcı, delege arkadaşlarının yardımı ile hastaneye kaldırıldı. Balcı, bir süre sonra sosyal medyadan fotoğraf paylaşarak sevenlerine "İyiyim" mesajı verdi.

TARTIŞMALAR HİÇ BİTMEDİ!.

CHP Zonguldak İl Başkanlığı’nın 35. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Şemsi Denizer Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede yeniden aday olmayan İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, yaklaşık 25 yıldır siyaset yaptığını ve bugün il başkanlığı görevinden ayrıldığını belirterek, yeni seçilecek ekibe başarılar diledi. Konuşması sırasında Koltuk, partisinin eski milletvekili Harun Akın’ı eleştirdi. Bu sırada Akın’ın eşi Ayşem Akın, Koltuk’a, "Sen bunlara malzeme veriyorsun utan lan. Helal olsun sana Ertuğrul. Şunları konuşturuyorsun, utanmıyorsun. Sana yazıklar olsun. Çeneni kapat artık" diyerek tepki gösterdi. Akın, tepkisinin devam etmesi üzerine eşi Harun Akın ve diğer partililer tarafından salondan çıkarıldı.  Kürsüye çıkan Harun Akın da kendisi hakkında konuşulanlar dolayısıyla eşinin sinirlendiğini dile getirerek, "Eşimi bu noktaya getirdiniz. Bundan sonra ben yokum. CHP’deki emeklerimi, çapına bakmadan konuşan arkadaşlarım inşallah önüme geçerler" dedi. Akın, konuşması sırasında yerel bir gazetede kendisiyle ilgili köşe yazıları yazılar yazan gazeteciyi de eleştirdi. Bunun üzerine söz konusu gazetecinin duruma tepki göstermesiyle salonda tartışma çıktı. Çıkan tartışma partililerce büyümeden önlendi.

YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU

Zonguldak’ta CHP İl Kongresi’nde yeni başkan Ahmet Altun oldu. Genel Maden İşçileri Sendikası Salonu’nda yapılan kongredeki seçimlerde 509 delege oy kullandı.

Yapılan oy sayımı sonuçlarında 340 delegenin oyunu alan Altun İl Başkanlığına seçilirken, rakiplerinden Nurettin Yolcu 125, Tarık Coşkun ise 38 aldı. 6 oy ise geçersiz sayıldı.

Mevcut İlçe Başkanı Ertuğrul Koltuk ise seçimlerde aday olmadı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın