Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Cep telefonu feneri ile namaz kılıyorlar!

Cep telefonu feneri ile namaz kılıyorlar!

Cami cemaati, camiye elektrik verilmemesine isyan ediyor!


Akçakoca’da cemaatin, elektriği olmayan camide cep telefonu feneriyle ibadet ettikleri bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, ilçesi Kurugöl Kanyonu ve turistik tesislerin olduğu İkizdere Mahallesi’nde, mahalle halkı ve hayırseverlerin işbirliği cami yapıldı. 2 yıl önce ibadete açılan camiye iddiaya göre elektrik verilmemesi nedeniyle cami cemaati, cep telefonu ışığı ile namaz kılmaya başladı.
Vatandaş Recep Mat, gazetecilere açıklamasında, elektrik olmadığı için namaz kılarken zorlandıklarını söyledi. Elektriğin verilmesi için mahalle muhtarının onayanın gerektiğini öne süren Mat, şöyle dedi:
"Camimizi 2 yıldır hayırseverlerimizin desteği ile elektriksiz ortamlarda inşa ettik. Mermerlerimizi bile elektrik olmaması nedeniyle yapamadık. Halılarımızı döşedik. Bazı hayırseverler elektrik süpürgesi bile getirdiler. Cami inşası konusunda yapılması konusunda hiçbir yasal engel yok. Hepsi tamam. Müftümüz onayladı. Elektrik kurumundan geldiler, hatları çektiler ancak bağlamadılar. ’Muhtarın onayı olması gerekiyor’ ifadelerini kullandılar gittiler. Yıllardır elektriksiz ibadet ediyoruz. Bu konuda çözüm istiyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo