Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CEMAATE SİLAH ÇEKEN İMAMA SÜRGÜN !.

CEMAATE SİLAH ÇEKEN İMAMA SÜRGÜN !.

Cemaate silah çeken imamın görev yeri değişti.


Alaplı'da cemaatine silah çekerek ateş ettiği gerekçesiyle gözaltına alındıktan  sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Cami İmamı U.Y’nin  görev yeri değiştirildi.

Yaşanan olay öncesine kadar Hacıhasan Köyü Şahbez Mahallesinde görev yapan imam  yine Alaplı ilçesine  bağlı Hüseyinli Köyü'ne görevlendirildi.

YAŞANAN OLAY VE 17 GÜN ÖNCE YAYINLADIĞIMIZ HABER

Edinilen bilgiye göre, olaya sebep olan girişim Osman A. isimli vatandaşın Cami İmamı U.Y. yi sabah namazını cemaatle birlikte Cami'de kıldırmadığı gerekçesiyle Alaplı İlçe Müftülüğü'ne şikâyet etmesiyle başladı.

İddiaya göre şikâyet edildiğini öğrenen cami imamı U.Y. ile Osman A. arasında yatsı namazı sonrası cami önünde sözlü olarak tartışma başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine araya giren köy sakinleri, Osman A’yı bir grup köy sakini ile birlikte caminin önünden alarak  ilerlemeye başladı.

Bu sırada 30-40 metre uzaklıkta bulunan cami imamı U.Y.  koşarak önce Osman A. isimli vatandaşın tabanca ile kafasına vurdu, ardından da iki kez ayaklarının dibine doğru ateş etti.

Olay yerine gelen Jandarma ekipleri, olay yerinde 2 adet 9 mm. boş kovan ile 1 adet parçalanmış mermi çekirdeğini ele geçirdi.

Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Cami İmamı U.Y. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
kızgın2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
Yazıklar olsun

23 Aralık 2019 - 09:32

NEDEN YERİNİ DEĞİŞTİRİYORLAR Kİ?? GÖREVİNE SON VERSİNLER. BU HAREKETİ BİR DOKTOR VEYA ÖĞRETMEN YAPSAYDI MESLEKTEN İHRAÇ EDİLİRDİ. AMA İMAM YAPINCA YER DEĞİŞİKLİĞİ.. ADALETİNİZ BATSIN.

Tatar ramazan

22 Aralık 2019 - 18:00

Sonuç ne böyle kişiler imam lık yapıyorlar bu türkiyede

Yorum Yazın