Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Çekmen Bezi Dokuma Atölyesi açıldı

Çekmen Bezi Dokuma Atölyesi açıldı

Çekmene can veren has eller ‘Projesi kapsamında oluşturulan Çekmen Bezi Dokuma Atölyesi’nin açılışı düzenlene kahvaltı programı ile resmi olarak açıldı.


Alaplı Hasanlı Köyü Merkez Mahallesi Kalkındırma Derneğinin Hazırlamış olduğu ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen ’Çekmene can veren has eller ’Projesi kapsamında oluşturulan Çekmen Bezi Dokuma Atölyesi’nin açılışı düzenlene kahvaltı programı ile resmi olarak açıldı.

Küçük Kaymaz okul bahçesinde yapılan açılışta ilk olarak Başkan Recep Tufan, Projede emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Projede ilk amaçlarının unutulmuş olan geleneksel kültürlerini hatırlamayı ve bu kültürü gelecek nesillere aktarmanın yanı sıra, kadınları tüketici durumdan üretici duruma getirmeyi amaçladıklarını söyledi.Alaplı İlçe milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik’te yapmış olduğu konuşmalarında, projenin kendileri için çok önemli olduğunu ve her türlü desteklerinin devam edeceğini bildirdi. Milli Eğitim olarak Alaplı Halk Eğitim Merkezi olarak Projede iştirakçi olduklarını bildiren Çevik, Halk Eğitim Müdürü ve Kurs hocalarının çalışmalarından dolayı kutladığını ve başarılarının devamını diledi.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın