Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇAYLIOĞLU’DA AŞURE İKRAMI

ÇAYLIOĞLU’DA AŞURE İKRAMI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak ili Ereğli ilçesi Çaylıoğlu köyündeki Güneşli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde aşure etkinliği düzenlendiği bildirildi.
Okul Müdürü İsmet Kalıçlı, yazılı açıklamasında, etkinliğin Okul Aile Birliği tarafından okul bahçesinde yapıldığını belirtti. Muharrem ayının haram ay olduğunu ifade eden Kalıçlı, "Peygamber Efendimiz, Muharrem ayının haram aylardan olduğunu bildirmiş ve Allah'ın ayı olarak nitelemiştir. Hz. Muhammed Medine'ye geldiğinde Muharrem ayının 10. gününde bir öncesinde ve sonrasında oruç tutmuştur " dedi.

KERBELA’YI ANLAMAK
Kerbala'nın en büyük mesajının birlik, beraberlik, vahdet ve kardeşlik olduğunu dile getiren Kalıçlı, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Eğer bu mesajı hayata dönüştürmez isek İslam coğrafyasında hüznün ve matemin en acılı hikayeleri yaşanmaya devam edecektir. Maalesef bugün Halep'ten Yemen'e, Gazze'den Arakan'a İslam ülkeleri ve beldeleri adeta her biri birer Kerbala olmuştur. Kerbala'yı anlamak Hz. Hüseyin’i anlamaktır. Elbette Hz. Hüseyin'in yolu Hz. Muhammed yoludur. Bugün İslam coğrafyasını Kerbala'ya dönüştürenler etnik mezhep, meşrep kavgaları ile Müslümanların arasına tefrika sokarak bunu yapıyorlar.”
Etkinlikte Kuran-ı Kerim okunarak dua edildiği, öğrencilerin ise folklor gösteri yaparak müzik dinletisi gerçekleştirdiği kaydedildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran2
üzgün1
şaşkın0
kızgın0
mimoza .

06 Ekim 2018 - 15:29

etkinlik çok güzeldi emeği geçen herkesi tebrik ediyorum

ayşe B.

06 Ekim 2018 - 15:27

maşallah

ilhami ceyhun

06 Ekim 2018 - 15:26

tebrik ediyorum çok güzel kareler görüntülenmiş

Yorum Yazın