Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇATUROĞLU: BÜYÜK REFORMLAR...

ÇATUROĞLU: BÜYÜK REFORMLAR...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, iktidardaki partilerinin 1 Kasım Genel seçimleri öncesi halka verdikleri sözleri yerine getirmeyi sürdürdüklerini bildirdi.

Çaturoğlu, yazılı açıklamasında, hükümetin, insan onurunu korumayı, insana saygıyı, adaleti, halka hizmeti ve evrensel demokratik değerleri önceleyerek ve vatandaşları kucaklayarak temel alanlarda büyük reformlar ve sessiz devrimler gerçekleştirdiğini belirtti.

Partilerinin verdiği sözleri yerine getirdiğini savunan Çaturoğlu, şunları kaydetti:

“AK Parti Hükümetlerimiz, 2002’den bu tarafa seçimlerde halkımıza söz verdiği taahhütler ile ülkemizin ihtiyaç duyduğu yeni reformları Hükümet programına koymak suretiyle hayata geçirmeye başlamıştır. Buradan hareketle 1 ay içerisinde hayata geçirdiğimiz vaatlerimiz şunlardır;

Asgari ücreti 1300 TL’ye yükselttik, İşverenlere, asgari ücret prim desteği verdik. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza Dövizle askerlik bedelini düşürdük.  Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ile ilgili elektronik düzenlemeler getirdik. Yeraltı maden işletmelerinin artan maliyetlerini karşılanması için destek verdik. Gençlerimize proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek vermeye başladık. Gençlerimizin çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzde 20’si oranında destek vermeye başladık. Gençlerimize 100 bin lira kredi desteği vermeye başladık. Lisans öğrencilerinin 330 lira olan bursunu 400 liraya çıkardık Esnafımıza 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği vermeye başladık. Seracılarımızı tarımsal sulama abone grubuna dahil ettik. Çiftçilerimize seralarının modernizasyonu için faizsiz kredi desteğini başlattık.

Üyesi bulunduğum TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda hummalı bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir. Halkımızın ve ülkemizin yararına olan tüm düzenlemeleri süratle çıkarmaya devam edeceğiz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın