Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Çatı tadilatı sırasında çıkan yangında üç ev yandı

Çatı tadilatı sırasında çıkan yangında üç ev yandı

EKİPLER, DÖRT KOLDAN MÜCADELE VERDİ... ALEVLER ORMANA SIÇRAMADI AMA 3 EV YANDI...


Kastamonu’da, bir evin çatısında yapılan tadilat sırasında başlayan alevlerin diğer binalara da sıçraması sonucu 3 ev yandı.
Edinilen bilgiye göre, merkeze 35 kilometre uzaklıkta ki Bostan köyünde gece saatlerinde, Zafer Kalaycıoğlu’na ait evin çatı kısmında izolasyon esnasında membranın verdiği sıcaklık nedeniyle ısınan tahtalar tutuştu. Rüzgarın da etkisiyle bir anda büyüyen yangın, çatı izolasyonunda kullanılan yanıcı maddeler nedeniyle tüm evi sardı.
Alevlere müdahale etmek isteyen işçiler ve köylüler başarılı olamayınca durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Yangına Kastamonu Belediyesi ve Ilgaz Belediyesi itfaiye ekipleri ile Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü arasözleri, Ilgaz Orman Şube Müdürlüğü arasözleri ve Kastamonu İl Özel İdaresi yangın söndürme tankeri de destek verdi. 
Büyüyen yangın bitişiğindeki diğer evlere de sıçradı. İtfaiye ekipleri ile orman arasözlerinin hummalı çalışması sonrasında yangın yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınabildi. Ekipler yangının ormanlık alana sıçramaması için büyük gayret sarf etti. 
Yangında Zafer Kalaycıoğlu’na ait iki ev tamamen yandı, Süleyman Yücel’e ait evde ise büyük oranda hasar oluştu. 
 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın