Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CANNES FİLM FESTİVALİ’NE ZONGULDAK DAMGA VURDU

CANNES FİLM FESTİVALİ’NE ZONGULDAK DAMGA VURDU

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Çekimleri tamamlanan “İslamo Phobia” (İslamofobi) isimli filmin çekimlerine, Zonguldaklı’ların damgasını vurduğu bildirildi.
Bu yılın ilk aylarında Ömer Sarıkaya’nın yönettiği, Aliekber Yıldız ve Metin Aydın'ın yapımcılığını üstlendiği filmin Almanya'daki çekimlerinde Zonguldaklıların başta Oktay Akkaya'nın öncülüğünde "Studio Ramazan"ın katkıda bulunduğu belirtildi.
Birçok ünlü Hollywood oyuncularının da yer aldığı Islamo Phobia filminin final çekimi için Hollywood´a gidileceğini kaydedilen filmin konusunun ise ‘İslam Düşmanlığı’ı oldu. Özellikle İslama karşı ön yargının yok edilmek istendiği amaçlanan filmin, birçok ülkede aynı zamanda gösterime girmesi hedefleniyor.
Ardından sinemalarda gösterime hazır olan aynı yönetmenin yönettiği, 71. Cannes Film Festivali'nde gösterime hak kazanan "Sessiz Melek" isimli filminin de çekim, seslendirme ve montaj çalışmalarında aynı zamanda Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Akkaya’nın emeği bulunduğu ifade edildi.
Akkaya yazılı açıklamasında, Avrupa'da yaşayan Zonguldaklı İşadamı Hasan Köktürk'ün de sunumda katkıları olduğunu belirterek, Studio Ramazan ve Kosmetik Köktürk ile Zonguldaklılar Derneği'nin desteği olan bu filmlerin ardından Zonguldak'ta dizi çalışması planlandığını, dizinin 6-7 bölümünün Zonguldak'ta çekileceğini kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın