Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CANLI YAYINDA KONUŞULDU !

CANLI YAYINDA KONUŞULDU !

Geleneksel Türk Okçuluğu Antrenörü Nagehan Tutuş,Ereğli FM`in canlı yayın konuğu oldu.


Geleneksel Türk Okçuluğu Antrenörü Nagehan Tutuş, Ereğli FM Yayın ve Reklam Müdürü Arzu Tekin'in hazırlayıp sunduğu Arzu ile Devri Âlem programının canlı yayın konuğu oldu.

Ereğli’de “Nagehan Tutuş Okçuluk’u faaliyete geçiren Tutuş, “ Bir buçuk yıl önce eşimin işi nedeniyle geldiğim Ereğli’de, en büyük hobim olan okçuluk üzerine eğitim verme hayalimi gerçekleştirmekten dolayı mutluyum. Başlangıçta Antrenman sahası bile bulamadığımız Ereğli’de bugün kocaman bir aile olduk” dedi.

“Atmak hüner, Vurmak kader” diyen Tutuş, “Okçuluk bir tarihtir. Tarihe baktığımızda sevdiğimizin kirpiklerini ok’a, kaşlarını yaya benzettiğimizi görürüz. Her yaş grubuna hitap eden okçuluğu Ereğli’de de yaşatma ve sevdirme adına mesafeler aldık, almaya da devam edeceğiz. İfadelerini kullandı.

“Okçuluğa başlangıç yaşı 7 yaştır. Kas gurubunun oturmuş olması için bu önemli. Bizim aile gruplarımız da var. Aslında yaşa takılmıyoruz, yaşı olmayan bir spor yapıyoruz.” diyen Tutuş, “Okçuluğun fiziksel ve zihinsel yararları var. Odaklanma, dikkat eksikliği, bireysel bir spor yapmanın verdiği özgüven bunlardan sadece bir kaçı. Okçuluk vücudu kontrol etme, kullanma sanatıdır. Çünkü biz zorluklarla baş etmeyi öğretiyoruz.” şeklinde konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran4
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın