Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Çakır,Esnaf’tan destek istedi

Çakır,Esnaf’tan destek istedi

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan program dahilinde, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Çakır, beraberinde bazı Belediye Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri ile birlikte, esnaf ve Sivil Toplum Kuruşlarına (STK) ziyaretlerini sürdürerek, halk oylamasından ’Evet’ çıkması için destek istedi.

Çakır ve beraberindekiler, ilk olarak Murtaza Mahallesi ve Orta Camii mevkiinde bulunan esnafları ziyaret ederek, işlerinde kolaylıklar dilediler. Esnafları ve cadde üzerindeki vatandaşları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik bilgilendiren Çakır, Anayasa’da değiştirilmesi öngörülen maddelerle ilgili de detaylı bilgiler verdi. Çakır, halk oylaması dışında kendisine iletilen sorun ve talepleri de yakından dinledi; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde sorunların tek elden çözüleceğini ifade etti. Esnaf ziyaretleri esnasında, Kadın Kolları Yöneticileri ile kısa bir sohbet eden yaşlı bir kadın, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri tarafından dağıtılan ’Evet’ gazetesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görünce gözyaşlarını tutamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kişiliğinden ve ülkeye yaptığı hizmetlerden dolayı çok sevdiğini söyleyen yaşlı kadın, AK Partililere, “Erdoğan’ı yalnız bırakmayın” dedi. Kadının ağlamasından etkilenen Çakır ve beraberindeki partililer de “Sayın Cumhurbaşkanımıza dün olduğu gibi bugün de yarın da sahip çıkacağız” dediler.

Yaklaşık 100 işyerinin ziyaret edildiği esnaf gezilerinde, bazı esnaf ve vatandaşlar, Anayasada değişikliği öngörülen 18 maddeden kafalarına takılanları Çakır’a sorma imkanı da buldular.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ ZİYARETLERİ

Çakır ve beraberindeki partililer, esnaf gezilerinin ardından çalışmalarını Sivil Toplum Örgütlerini ziyaret ederek sürdürdüler.İlk olarak Verem Savaş Derneği’ni ziyaret eden AK Parti heyeti, Dernek Başkanı Hasan Erdoğan tarafından karşılandı. Derneğin bazı yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Çakır, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Dernek Başkanı Hasan Erdoğan, sistem hakkında bilgi sahibi olduklarını belirterek, özellikle çift başlılığın ortadan kalkması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti heyeti, Verem Savaş Derneği ziyaretinin ardından İlçede hizmet vermeye başlayan özel bir Anaokulunun açılışına katıldılar. Açılışta, Çakır ve beraberindekilere Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da eşlik etti. Anaokulunun açılışı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından yapıldı. Milletvekili Çaturoğlu, başka bir programı nedeniyle açılışın ardından heyetten ayrılırken; Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Başol ve beraberindeki partililerle birlikte Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği ve Kuyumcular Derneği’ni de ziyaret ederek, halk oylamasından ’Evet’ çıkmasına yönelik destek istedi.Sivil toplum örgütlerine yaptıkları ziyaretlerde, derneklerin faaliyetleriyle ilgili dernek başkanlarından bilgi alan Çakır; önümüzdeki süreçte yapmak istedikleri çalışmalarla ilgili her zaman sivil toplum örgütlerinin yanında olduklarını kaydetti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın