Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BUTİK HASTANELER İÇİN YER GÖSTERDİ

BUTİK HASTANELER İÇİN YER GÖSTERDİ

Kdz. Ereğli Belediye BaşkanıHüseyin Uysal, Sağlık Bakanlığınca ilçeye yapılacak 2 Butik Hastane için üzerine düşeni yaptı.Biri Kırmacı’da Gençlik Merkezi için tahsis edilen alanın yanında 2 dönüm, diğeri ise Elmatepe Mevkinde bulunan Kamyon Grajı’ndan 2 dönüm olmak üzere toplam 4 dönümlük arazi Bakanlığa Butik Hastane yapılması için yer olarak gösterildi.

 

Hükümet yatırımlarının Kdz.Ereğli’ye gelmesi için yapılan çalışmalara destek veren Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Sağlık Bakanlığı tarafından Ereğli’ye yapılması kararı alınan 2 butik hastanenin yer problemini çözdü.

Başkan Hüseyin Uysal, 2 butik hastanenin Kırmacı Mahallesindeki Gençlik Merkezi yanı ve Elmatepe Mahallesindeki Kamyon garajının bir bölümüne yapılması için yer gösterdi.

YERİNDE İNCELEME..
Başkan Hüseyin Uysal, Kırmacı Mahallesinde 2 dönüm, Elmatepe Mahallesinde de 2 dönüm olmak üzere butik hastanelerin yapılacağı alanları, Sağlık Bakanlığı Kdz.Ereğli Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Şule Başöngen’e yerinde gösterdi.
Başkan Uysal, gösterdikleri alanların hastane için en uygun yerler olduğunu belirterek; “Balı, Kestaneci, Kirmanlı, Süleymanlar gibi bu bölgenin yükünü hafifletmesi açısından Kırmacı’daki Gençlik Merkezi bölgesinde 2 dönüm, şehrimizin dağılımına göre, Kışla, Elmatepe, Doruk, Kavaklık gibi o bölgedekiler içinde Kamyon Garajının olduğu alandaki yerimizden 2 dönümü hastane yapılması için veriyoruz. Hastanelerimiz bu bölgelere yapılacak” dedi.
İnceleme gezisine Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago, İbrahim Cöbek ve Alptekin Dursun, AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Hastane kurulacak bölgenin muhtarları ve Halk Sağlığı Merkezi ekipleri katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın