Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BURAYA GELMENİZ DEĞİL NE GETİRDİĞİNİZ ÖNEMLİ

BURAYA GELMENİZ DEĞİL NE GETİRDİĞİNİZ ÖNEMLİ

Uzun Mehmet`i anma törenine Kestaneci Mahallesi Muhtarının konuşması damga vurdu.


Uzun Mehmet, taş kömürünü buluşunun 190. yılında tören ile anıldı. Törene Kestaneci Mahallesi Muhtarı Yücel Gökmen,’in konuşması damga vurdu. Gökmen, “Allah’ınızı severseniz hiç kusura bakmayın sevgili kurumlarım, buraya geliyorsunuz, şu kadar kömür çıktı diyorsunuz. Bu beni hiç ilgilendirmiyor. Mahalleme ne getiriyorsunuz, bu beni ilgilendiriyor.” dedi..

 

Karadeniz Ereğli’de, Taşkömürünün Bulunuşunun 190. Yıldönümü ve Uzun Mehmet’i anma günü etkinliklerine, Kestaneci Mahallesi Muhtarı Yücel Gökmen’in konuşması damgasını vurdu. Muhtar Gökmen, duygu yüklü konuşmasında, “İşçi alınmıyor, niye alınmıyor Kestaneci mahallesinden? Uzun Mehmet’in torunları işsiz. Beş göbek Uzun Mehmet’in torunuyum. Bin beş yüz işçi alındı. Yüzde biri alınsa, şu çocuklar evlerine ekmek götürür” dedi.

Gökmen şöyle konuştu:

“Mahallemi dolaştım, şurada yirmi kişi yok mahalleden. Uzun Mehmet’in torunlarından beş kişi yok. Benim mahallemi buralar almaz. Uzun Mehmet adına mahallemde bir çivi yok. Mahallemin spor salonu yok. Çocukların oynayacağı bir basket sahası yok. Şurada bir top sahası var aşağıda. Çocuklar gitmiş orada top oynamış, çocukları dövmüşler. Geldiler, ‘Muhtarım sen nasıl bir muhtarsın, senin mahallende niye bir top sahası, basket sahası yok’ diye sitemde bulundular bana. Her şeyimizi yapan Ereğli belediyesi, camimizin yüzde seksen betonunu döken de Ereğli Belediyesi. Camimizin adının Uzun Mehmet olmasını isterim. İhtiyaç halindeki bir insan beş lira veriyor, TTK’nın beş lirası yok, Amelebirliğinin, TTK’nın veya kömürle ilgili ne kadar bölüm varsa mahallemde en azından bir musluk takıversinler, camime bir tuğla alsınlar. Mahalle muhtarı olarak üzülüyorum.

Uzun Mehmet’in torunlarıyız. Uzun Mehmet şehit, ölüsü yok, mezarı yok dua edecek. Bir çivisi olmaz mı Uzun Mehmet adına. Kestaneci mahallesi adına utanıyorum. Benim mahallem burayı doldurur, on kişi yok.İşçi alınmıyor, niye alınmıyor Kestaneci mahallesinden?  Uzun Mehmet’in torunları  işsiz. Beş göbek Uzun Mehmet’in torunuyum. Bin beş yüz işçi alındı. Yüzde biri alınsa, şu çocuklar evlerine ekmek götürür. Mahallede çok eksikler var. Benim mahallemde, dünyanın en yaşlı Çanakkale gazisi var. Kore gazisi bizde, iki tane polisimiz var şehit. Asker şehidimiz var. Allah’ınızı severseniz hiç kusura bakmayın sevgili kurumlarım, buraya geliyorsunuz, şu kadar kömür çıktı diyorsunuz. Bu beni hiç ilgilendirmiyor. Mahalleme ne getiriyorsunuz, bu beni ilgilendiriyor.”

GMİS BAŞKAN YARDIMCISI MUTLU: “GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM!”

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu konuşmasında, Muhtar Gökmen’in sitemlerine cevap olarak, “Muhtarımız sitemini yaptı, biz GMİS olarak muhtarımız bizi ziyaret ederse, musluk değil musluklar da takacağız, onun buradan sözünü vermiş olalım” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM MUHTARIN KONUŞMASINI YORUMLADI

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da konuşmasında Kestaneci Mahallesi Muhtarı Gökmen’in konuşmasına cevap verdi. Çorumluoğlu, “Muhtarımıza bir konuşma hakkı verdik, biraz sitem dolu bir konuşma oldu. İstemek doğrudur, ama burada istemesini doğru bulmadım. Bundan önce bize gelip istişare edebilirdi, bu konuda muhtarın bir eksikliği var, onu da sizinle paylaşmak istedim” dedi.

Törene halkın ilgisinin protokolden geride olmasının üzücü olduğunu belirten Çorumluoğlu, “Yine de muhtarımızın taleplerini de kaymakamlık olarak diğer kurumlarla birlikte dikkate alacağız” ifadelerini kullandı.

Çorumluoğlu, “8 Kasım’ın ilçemizde daha iyi kutlanabilmesi için bizler, kaymakamlık, belediye, STK’lar, TTK olarak çaba harcıyoruz. Burada hem Uzun Mehmet’e, hem kömüre sahip çıkma konusunda bir sorumluluğumuz var. Geçmişe sahip çıkma anlamında, buradaki anma törenlerinin daha iyi, daha üst seviyede, daha aktif şekilde yapılmasını da ilçe kaymakamlığı olarak gönlümden geçiriyorum” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın