Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU SEVGİ BAŞKA !.

BU SEVGİ BAŞKA !.

Emekli oldu, kendini sokak hayvanlarına adadı.


Ereğli’de yaşayan 58 yaşında ki banka emeklisi Huri Dönmez, emekli olduktan sonra kendisini sokak hayvanlarına adadı.  Köyleri  gezen Dönmez, temin ettiği yem ve yiyecekleri sokak hayvanlarına elleri ile yediriyor.

Ereğli’ de bankada uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olan, evinin bahçesinde ve çevresinde ki sokak hayvanlarını besleyen Huri Dönmez, 2006 yılından bu yana da köy köy gezerek sokak hayvanlarının karnını doyuruyor. Kısa süre önce emekli olan ve kendisini sokak hayvanlarına adayan Dönmez, arkadaşları veteriner hekim ve Petshop sahiplerinin desteği ile köylere giden Huri Dönmez, elde ettiği mama ve diğer yiyecekleri sokak hayvanlarına elleri ile yediriyor. Bazı ekmek fırınlarından da ekmek desteği alan Dönmez, elindeki imkanlarla hafta da iki ya da 3 kez bu işlemi yapabildiğini, kendisine verilecek olan mama desteği ile hedefinin her gün gezerek sokak hayvanlarını beslemek olduğunu ifade etti.

Sadece hayvanları beslemekle kalmayan Huri Dönmez, hasta olan hayvanların ilaçlarını veren Huri Dönmez, hayatını kaybeden sokak hayvanlarının defin işlemini de köylülerin de yardımı ile yapıyor.

Hayvanlara zarar verilememesi gerektiğini ve herkesin sokaklarına bir kap su ve bir kap mama bırakmasını isteyen Huri Dönmez “Biz bugün buraya gönüllü geldik. Hayvanlarımızı beslemeye Subaşı’ndan başladık. Ova köyüne kadar geldik. Buradan da Kandilli beldesine geçeceğiz. Destek veren arkadaşlarımız var. Filiz hanım, Özge hanım, Doktor Erman bey. Onlara çok teşekkür ediyoruz. 2006 yılından bu yana bu işi yapıyorum. Kendi gönül isteğimle yapıyorum. Yapabildiğim kadarı ile bütün hayvanlara bakmaya çalışıyorum. Ölen hayvanlarımız var. Onların defin işlemini yapıyoruz. Ölü hayvanımızı da bırakmıyoruz. Kedimiz köpeğimiz olsun onları da gömüyoruz. Vatandaşlarımıza çağrım olacak. Herkes duyarlı olsun. Hayvanları sevmek zorunda değiller. Ancak, onlar için bir kap su ve bir kap mama bıraksınlar. Onlara eziyet ve işkence etmesinler. Sadece bu hayvanların bizlerden istediği sevgi. Sevgiden başka hiçbir şey istemiyorlar. Bir kap su, bir kap mama ve sevgi. Hayvanların bizlerden istedikleri bunlar. Zarar vermesinler yeter” dedi.

Aydınlar köyünde yaşayan Aysel Okut’ta Huri Dönmez ve arkadaşlarına teşekkür ettiğini ve böyle insanların artması gerektiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran11
gülücük1
şaşkın1
kızgın1
üzgün0
Nusret gündüz

06 Ocak 2021 - 11:19

Allah razı olsun sizin gibi düşünenlerin sayısının çoğalması dileğiyle......

Yorum Yazın