Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Bu olay havza tarihindeki en büyük kazadır’

’Bu olay havza tarihindeki en büyük kazadır’

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)Kozlu Müessese Müdürlüğünde 3 Mart 1992’de 263 maden işçisinin hayatını kaybettiği grizu faciası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akdemir ve Tosun’un yayımladığı mesajlar;

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR

"Bu olay havza tarihindeki en büyük kazadır. Acılarımız, hala taze ve belleklerimizden hiçbir zamanda silinmeyecek. Dünyanın en zor işlerinden biri olan madencilikte, bundan sonraki süreçlerde de bu kazaların yaşanmaması adına gerekli tedbirlerin ve önlemlerin alınması ayrıca gerekli denetimlerin de öncelikli olarak yapılması gerekmektedir. Yerin yüzlerce metre altında, kentin ekonomisi ve kalkınması için kazma sallayan madencilerimize her zaman minnettarız. 3 Mart 1992’de yaşanan acı olayın bir daha yaşanmamasını temenni ederek, hayatını kaybeden tüm madencilerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum."

AK PARTİ İL BAŞKANI ZEKİ TOSUN

"Bu yüzden madencilerimizin daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlayarak iş kazalarının önüne geçmek iş güvenliğini artırmak için AK Parti iktidarı olarak radikal kararlar alıp maden kanununda ve İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı uygulamalarında değişiklikler yapıp uygulamaya koyduk. Dünya madencilik tarihinin en büyük maden kazalarında biri olan Soma faciasının ardından ikinci sırada yer alan ve 263 madencimizin hayatını yitirdiği Kozlu grizu faciasının 25. yıl dönümündeyiz. Yerin yüzlerce metre altında madencilerimizin birlikte verdikleri mücadelenin herkese örnek olmasını diliyorum. Bu tür faciaların tekrar yaşanmaması temennisiyle iş kazalarında hayatını kaybeden tüm madencilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum."

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın