Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU İŞİN ŞAKASI MI OLUR ?

BU İŞİN ŞAKASI MI OLUR ?

Sosyal medya hesabında paylaşım yaptı, gözaltına alındı.


İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, az önce yaptığı açıklamada, sosyal medya da yaptığı paylaşımla hak arasında korku ve panik yaratan kişinin göz altına alındığını açıkladı.

Gözaltına alınan kişinin, sosyal medya hesabından Ereğli Devlet Hastanesi’nde bir kişinin Corona Virüsten öldüğü yönünde bilgi paylaştığı iddia edildi. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, şu açıklamayı yaptı: "Türk Ceza Kanununun 213. Maddesi var, ‘Halk arasında korku ve panik yaratmak’ diye bir madde var. Biz arkadaşımız ile ilgili Emniyet olarak ve Cumhuriyet Savcılığı olarak işlem başlatıldı' dedi. Çorumluoğlu'nun açıklaması şu şekilde: 'Bir konuyu sizinle burada paylaşmak isterim. Dün Devlet Hastanesinde bir vefat olduğu ve karantinaya alındığı gibi sosyal medya üzerinden bir haber yapıldı. Böyle bir şeyin gerçeklik payı yok. Zaten böyle bir şey olsa siz de görürsünüz hissedersiniz biz de açıklarız. Dün gece Sayın Sağlık Bakanımız gece saat 12 bile olsa vefat eden kişiyi açıkladı. Ereğli’de şuan için böyle bir sıkıntı yok, olduğunda da biz zaten sizlerle de paylaşırız. Dün gece o paylaşımı yapan arkadaşımız Emniyet tarafından gece 12 civarlarında gözaltına alındı. Bugün de mahkemeye çıkartılacak savcılığa çıkartılacak. Türk Ceza Kanununun 213. Maddesi var, ‘Halk arasında korku ve panik yaratmak’ diye bir madde var. Biz arkadaşımız ile ilgili Emniyet olarak ve Cumhuriyet Savcılığı olarak işlem başlatıldı.

SERBEST BIRAKILDI !.

 Ereğli' de Devlet Hastanesinde Korona virüsünden bir kişinin öldüğüne dair paylaşım yaptığı iddiası ile gözaltına alınan H.G. adliyeye sevk edildi. 

Ereğli Devlet hastanesinde Korona Virüsten bir kişinin öldüğünü sosyal medya hesabından paylaştığı iddia edilen H.G. gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinin ardından H.G. adliyeye sevk edildi. H.G. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın27
gülücük4
şaşkın4
üzgün3
hayran1
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın