Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU İŞİN OLMAZSA OLMAZI EĞİTİM !

BU İŞİN OLMAZSA OLMAZI EĞİTİM !

Türk Sanat Müziğinin başarılı sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç,Ereğli FM`in sorularını yanıtladı.


Geçtiğimiz haftalarda “Acelem Var” isimli keyifli şarkısını müzikseverlerin beğenisine sunan Türk Sanat Müziğinin başarılı sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç, Ereğli FM Yayın Müdürü Arzu Tekin’in sorularını yanıtladı.

 

Arzu Tekin: Acelem var isimli şarkınızla Ereğli FM’de sizinle çok keyifli  sohbetlerimiz oldu. Güzel sesli ve bir o kadar da güzel gönüllü olan bir isim; Melda Kuyucu Kılıç kimdir. Öncelikle kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Melda Kuyucu Kılıç : Melda Kuyucu Kılıç’ı aslında TRT izleyicileri ve dinleyicileri 1994yılından beri çok iyi tanıyor. 1991 yılında İTÜ TMD Konservatuarı ses eğitimi bölümüne girdim ve sonrasında da Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım.Yurtiçi ve yurtdışı konserlerime devam ediyorum. Ayrıca Acarkent ve Pendik Pefhem korolarının da şefliğini yapıyorum…

Arzu Tekin : Eğitimci kişiliğinizle de bir çok  öğrenciniz olduğunu bilmekteyiz. Yine ben de TSM’ni daha yakından tanımak ve icra etmek istiyorum diyenlere neler söylemek ya da önermek istersiniz?

Melda Kuyucu Kılıç : Öncelikle çokça musikimizin kıymetli seslerini dinlesinler. İcracıları dinlemek en yararlı olan faktörlerden biri. Daha sonra konservatuar imkanları yoksa mutlaka korolara giderek kendilerini geliştirmeliler diye düşünüyorum. Yani bir şekilde musikinin içinde olmalılar. Eğitim olmazsa olmaz.

Arzu Tekin: Bir radyo programcısı olarak bana göre günümüzde TSM ve alaturka şarkıların değeri Gold Şarkılar diye tabir ettiğimiz netice de. Fakat yeni nesil şarkılar ve trend müziklerde alaturka ve TSM enstrümanlarını sıkça duymaktayız. Evet, eskiye dönüş var aranje ve altyapı tamamen farklı olarak dinleyiciyle buluşuyor. Siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Melda Kuyucu Kılıç : Cover adı altında yapılan tüm şarkılar eski sevilen şarkılar. Yapılan altyapılar, modernize etmek adına hoş. Musikimize de katkısı özünü bozmamak şartıyla olumlu diye düşünüyorum…

Arzu Tekin : Yeni projelerinizden kısaca bahseder misiniz?

Melda Kuyucu Kılıç: İkinci klibimiz Seni nerde bulayım adlı şarkımız, kısmetse 7 Haziranda sizlerle buluşacak, bunun heyecanı içindeyiz. Umarım Acelem var kadar sevilir. Projelerimiz hep var, hep de daim olur inşallah.

Arzu Tekin:  Sosyal sorumluluk projelerinin majör isimlerinden birisiniz aynı zamanda.Bahsetmeyi çok uygun bulmadığınızı da biliyoruz fakat örnek olması açısından kısaca bilgi verir misiniz?

Melda Kuyucu Kılıç : Müzik ve müziğin yanında sosyal sorumluluk projeleri benim çok gönlümü koyduğum bir alan.Her konserde mümkün oldukça bir proje ile de taçlandırıyoruz. Her nota bir kitap olsun, Sokaktaki canlarımız İçin Sesimiz Sesiniz olsun. Yine pandemi döneminde müzisyenlerimiz için yaptığımız konserler ve son olarak da Umuda Şarkılar söylüyoruz projeleri benim için çok kıymetli.Güzel gönülleriyle yanımda olan ve projelere katkısı olan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum.

Arzu Tekin: Programda davet ettik ama, tekrar gönülden davetimizi yinelemek istiyorum. Sizi en kısa sürede uygun olduğunuz zaman inşallah Ereğli’ye bekliyoruz.Davetimiz her zaman geçerli. Bu güzel sesi dinleyicilerimizle Ereğli FM mikrofonlarında buluşturmaktan mutluluk duyarız. Son olarak dinleyicilerimize ve okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

Melda Kuyucu Kılıç : Ereğli FM dinleyicileriyle sizin gibi güzel gönüllü ve harika yapımcı Arzu hanımcığım , sonsuz teşekkürler ediyorum.Ve Ereğli FM ailesiyle en kısa zamanda sevgili basın danışmanım Ece ile bir programa katılmak kısmet olur inşallah.Tüm Ereğli FM dinleyicilerine en içten saygılarımı sunuyorum…İyi ki varsınız

Arzu Tekin: Her zaman olduğu gibi sizinle sohbet etmek çok keyifliydi.Bize ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim.Sevgili Ece’ye bu buluşma için teşekkür ve sevgilerimi iletiyorum. Eksik olmayın Melda hanım. Görüşmek üzere..

Melda Kuyucu  Kılıç : Benim için de sizinle olmak büyük onurdu. Sonsuz sevgilerimle…

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

hayran6
gülücük2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo