Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU HARİTA BİZİ YANITLAMASIN !.

BU HARİTA BİZİ YANITLAMASIN !.

Ereğli`de Virüs yayılım alanında haftalar sonra yeşil renk görüldü, peki bu ne anlama geliyor ?


Korona Virüs kaynaklı ilk vefatın yaşandığı 16 Nisan 2020 tarihinden bu yana 158 kişinin hayatını kaybettiği Ereğli’deki kırmızı hâkimiyeti haftalar sonra yerini yer yer yeşil renge bıraktı.

Ereğli’de Kasım ayında yaşanan 51 vefatla Kasım ayı sonunda 81’çıkan vefat  sayısının Aralık ayının ilk 19 gününde yaşanan 77 vefatla 158’ye yükselmesine karşın, başta ilçe merkezi olmak üzere, insan hareketliliğinin yoğun olarak yaşandığı Meydanbaşı ve Erdemir caddeleri ile,  nüfus yoğunluğunun daha çok olduğu Bağlık ve Sarkokmaz mahalleleri başta olmak üzere Ereğli genelinde 15 gün önce başlayan yayılım hızı düşüşü son bir haftada da devam etti.

DİKKAT !.

Ereğli’de  “Hayat Eve Sığar” uygulaması kapsamındaki harita ilçedeki vaka sayısını değil,  yayılım alanını gösteriyor. Yayılım alanındaki düşüşte sokağa çıkma yasakları etken olsa da, karantina süresinin 14 günden 10 güne düşürülmesi de önemli bir etken.

Bu sürede iyileşme seyri görülen hastaların HES kodundaki riskli durumu, 10 gün sonra test yapılmadan normale döndüğünden yayılım alanı da bu doğrultuda güncelleniyor.

Bu harita bu hafta için bizi yanıltmamalı.

Tedbirler elden bırakılmamalı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
şaşkın2
üzgün1
kızgın1
gülücük0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın