Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU ACININ TARİFİ YOK !.

BU ACININ TARİFİ YOK !.

7.5 aylık hamileyken Korona Virüse yakalanan ve sezaryanla doğum yapan Zonguldak`ın gelini Dilek hemşire, bebeğini kucağına alamadan hayatını kaybetti..


Zonguldak Devrek’li Tansu Akçabelen'in 7.5 aylık hamileyken Korona virüse yakalanan ve sezaryenle doğum yapan hemşire eşi Dilek Akçabelen, hayatını kaybetti. Bebeğini kucağına alamadan yaşama veda eden Dilek hemşire Türkiye'yi yasa boğdu.

 

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan 30 yaşındaki hamile hemşire Dilek Çetin Akçabelen, korona testleri pozitif çıkınca tedaviye alındı. Yoğun bakımda bir erkek bebek dünyaya getiren hemşirenin, 7.5 aylıkken sezaryenle alınan bebeğine Tunç adı verildi. Annesinin tedavisinin devam ettiği Florya Medicalpark Hastanesi'nde kuvöze alınan Tunç bebek günden güne gelişirken, sağlığının iyi gitmesi üzerine taburcu edildi. Bu süreçte korona hastalığını yenip 14 günlük süreyi de atlatan bir bağışçıdan alınan kanla Dilek hemşire için immün plazma tedavisine de başlandı. Yoğun bakımda, entübe şekilde tedavisi süren ancak sağlık durumunda bir değişiklik olmayan Dilek Akçabelen'in akciğerlerinin iflas ettiği ortaya çıktı. 


Dünyaya getirdiği bebeğini bile kucağına alamayan hemşire için Sağlık Bakanlığı da devreye girdi. Ancak tüm aramalara uygun donör bulunamadı. Durumu kötüleşen Dilek hemşire, kucağına dahi alamadığı bebeğine ve ailesine veda ederek yaşama gözlerini yumdu.

 Dilek Akçabelen’in,  Zonguldak'ta toprağa verileceği öğrenildi.

 

HABER VE FOTOĞRAFLAR : Z HABER 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün62
gülücük1
hayran1
şaşkın1
kızgın1
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın