Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BÖYLE HASRET GİDERİYORLAR !.

BÖYLE HASRET GİDERİYORLAR !.

Ahmet ve Müzeyyen Yaşa çifti çocukları ile evin camından hasret gideriyor.


Ereğli Elmatepe mahallesinde yaşayan Ahmet (70) ve Müzeyyen (66) Yaşa çifti, Koronavirüs salgını dolayısıyla evinden çıkamıyor. Çocukları ile evinin camından görüşen yaşlı çift özlemlerini aradaki koruma demiri olarak gideriyor.

Cemaller köyünde yaşayan ve zaman zaman ilçe merkezine inen, babasını ve annesini ile hasretini camdan görerek gideren Hüseyin Yaşa (49) ve eşi Fidan Yaşa (48), anne ve babalarının ihtiyaçlarını da camdan vererek karşılıyor.

 Hüseyin Yaşa uzun zamandır babası ve annesine dokunamadığını ve bu kötü durumun en kısa sürede geçmesini dilediği konuşmasında “Anne ve babamıza biz dahil yaklaşamıyoruz. Durum çok kötü. Dikkat etmemiz gerekiyor. Yaşlılarımızın evden çıkmaması lazım. Yaşlıların ve çocukların çok dikkat etmesi gerekiyor. İnşallah bu kötü hastalık bir an evvel kurtuluruz. Annemin babamın evine giremiyoruz. Dokunamıyoruz” dedi.

Oğlu ve gelininin ziyaretine geldiği Ahmet Yaş ise özellikle gençlerin bu süreçte çok dikkatli olmalarını, yaşlılarında ellerinden geldiğince evlerinde kalması gerektiğini söyledi. Ahmet Yaşa konuşmasında “Çocuklarımızın gelmesi ile çok memnun olduk. Biz burada yaşıyoruz. Oğlum da köyde yaşıyor. Geldikleri zaman mutlu oluyoruz. Ama herkesin sosyal mesafeye uyması ve birbirinden teması kesmesi gerekiyor. Büyüklerimizin doktorlarımızın tavsiyelerine ve söylediklerini dinlemek lazım. Yoksa bundan kolay kurtulamayız. Bu bela uzun süre kalabilir. Dikkatli olalım. Evde kalmaya özen gösterelim. Gençler dışarıda dikkatli olsunlar. Evlere geldiklerinde dedelerine, babaannelerine, anneannelerine bulaştırıyorlar. Gençlerin çok dikkatli olması gerekiyor” dedi.

KOAH hastası olan anne Müzeyyen Yaşa ise oğlu ve gelinin gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ve herkesin çok daha dikkatli olmasını, sosyal mesafe ve temizlik konularına özen göstermelerini istediğini söyledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
şaşkın3
gülücük1
üzgün1
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın