Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BORA GENCER İLE ÇOK ÖZEL SÖYLEŞİ

BORA GENCER İLE ÇOK ÖZEL SÖYLEŞİ

Ünlü sanatçı Bora Gencer, Ereğli FM`e konuk oldu.


90’lı yıllardan günümüze sanatla iç içe olan Bora Gencer, uzun bir aradan sonra çıkardığı 8+1 isimli albümünün ilk radyo programı heyecanını Ereğli FM’de yaşadı.

Ereğli FM Yayın Müdürü Arzu Tekin’in hazırlayıp sunduğu Arzu ile Devri Âlem programında konuşan Gencer, sözlerine “Ereğli’nin bendeki yeri bir başka.   Geçtiğimiz yıllarda rol aldığım “Kaçak Gelin” adlı filmin çekimleri sırasında o güzel ilçeyi görme fırsatım oldu, insanların sıcakkanlılığı ve misafirperverliği beni etkiledi. Ereğli’ye sevgiler, umarım tekrar buluşuruz ” dedi.

Ereğli FM’in 30. kuruluş yıldönümünü de kutlayan Gencer, albümün çıkış şarkısı “Karatma” ve albüme renk veren Barış Manço’nun “Müsaadenizle çocuklar “ isimli şarkıların her birini müzikseverlerin beğenisine sunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

MUHTEŞEM BİR BABAYA SAHİBİM 

 Arzu Tekin’in, Ajda Pekkan başta olmak üzere bir çok sanatçı da emeği olan Türkiye’nin ilk piyanistlerinden ve Türkiye’de caz müziğin yaygınlaşmasında önemli katkıları olan sanatçı, babası Bozkurt İlham Gencer’in oğlu olmak ile ilgili soru su karşısında duygulanan Gencer,  “Keşke babamın vücudundaki kıllarından biri olabilsem. Bana söylediği oğlum maddiyat tamam ama, maneviyat güçlü olursa seni kimse yıkamaz diyen babam. Ben birçok şeyi  babamdan öğrendim.  Her yaştan insanın saygı duyduğu bir adamın oğlu olmak gurur verici.  Muhteşem bir babaya sahibim.” İfadelerini kullandı.

MÜZİK SONSUZ BİR ŞEY

Söyleşide "Müzik sonsuz bir şey. " görüşüne de yer veren Gencer, " Ben 90’ların şarkıcısı değilim.90’larla anılmamı istemiyorum. 90’ları çok ucuzlattılar. Her şey parayla değil ama, 2023’de çıkan gibi değer verilmeli. 90’lı yıllara ve şarkılarına olan açlığı o insanları ayakta tutarak değer vererek destekleyebiliriz ”dedi .

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo