Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BOLU’YA ULAŞTI!..

BOLU’YA ULAŞTI!..

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla 12 Ağustos’ta İstanbul’dan yürüyerek Ankara’ya doğru yola çıkan aktivist ve yazar İbrahim Çolak, Bolu’da AK Parti’liler tarafından karşılandı.

Eyüp Sultan Camisi’nde 12 Ağustos Cuma günü kıldığı sabah namazının ardından yola çıkan İbrahim Çolak, Bolu’ya ulaştı.

Elindeki Türk bayrağını AK Parti Bolu Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel’e teslim eden Çolak, kendisini karşılayan partililerle kucaklaştı.

Çolak, burada yaptığı açıklamada, Eyüp Sultan Camisi’nden başlayıp Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Beştepe Millet Camisi’nde bitireceği yürüyüşü yarıladığını belirtti.

"Şehit ve gazilerimize vefa, darbeye ’hayır’ demek için yola çıktım" diyen Çolak, "Milli irade yürüyüşündeyim. Darbe girişiminde tanıdıklarımızdan şehit düşenler ve gazi olan arkadaşlarımız oldu. Onlara bu şekilde muhabbetimi ve duamı göndermek istedim." ifadelerini kullandı.

"Milletin iradesine, bu milletin gücüne kimse taş koyamayacaktır"

Gelecek haftaki cuma namazını Millet Camisi’nde kılmayı hedeflediğini dile getiren Çolak, şöyle konuştu:

"Yanımda sembolik olarak 2 Türk bayrağı var. Birini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmak istiyorum. Diğerini de şehit ve gazilerimizi temsilen şehit Ömer Halisdemir’in ailesine teslim edeceğim. Nasip olursa yine Türkiye’nin değişik yerlerinden arkadaşlarımla cumartesi günü şehidimizin mezarını ve babasını ziyaret edeceğim. Yürüyüş bu şekilde devam edecek. Milletin iradesine, bu milletin gücüne kimse taş koyamayacaktır. Bu darbeyi yapmaya çalışanlar Allah’ın hesabını unuttular, milletin iradesini yok saydılar. Umarım cevaplarını almışlardır."

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın