Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“BİZ HER ZAMAN ENGELLİLERİN YANINDAYIZ”

“BİZ HER ZAMAN ENGELLİLERİN YANINDAYIZ”

Başkan Uysal: “Biz her zaman engellilerin yanındayız”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 03 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Uysal engellilere yönelik yapılan çalışmaları anlattığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Sosyal belediyeciliğin en önemli kriteri, şehrinde yaşayan engellilere yönelik girişimleri ve onlar için ne yapabileceğini düşünmektir.

Bizler, göreve gelmemizin ardından engellilere yönelik çeşitli hizmet ve yatırımlarda bulunduk. Engelli kardeşlerimizin, çocuklarımızın her zaman yanında olduk.

Önce, belediye binamıza engelli vatandaşlarımızın gelebilmesi için çeşitli düzenlemeler yaptık ve Engelli Koordinasyon Merkezi’ni hayata geçirdik.

İlçemizde Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz ’Dünya Engeliler Haftası’nda, bir hafta boyunca engelli vatandaşlarımızla bir arada olduk. Belediyemizin önderliğinde Oturarak Voleybol ve Fiziksel Engelliler Takımı’nı kurduk. Takımımız, ilçemizdeki turnuvada, Türkiye Şampiyonu oldu. Konya’da da yine şampiyon olarak döndüler ve bize büyük bir gurur yaşattılar.

Zihinsel engelli kardeşlerimizle birlikte ilçe tarihimizde ilk kez Engelli Halk Oyunları Ekibini kurduk. Engelli bireylerin akülü arabalarını şarj edebilmesi için iki adet şarj istasyonu kurduk ama bunun devamını da yapmamız lazım. Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde, bu tip şarj cihazlarının olması lazım.

Şunu asla unutmamalıyız ki, yaşadığımız müddetçe, hepimiz birer engelli adayıyız. Bunu bilerek engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olmamız, destek olmamız lazım. Bunu hep birlikte başaracak güçteyiz. Yeter ki yüreklerde ve kafalarda engel kalmamasın.

Bu vesileyle 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla tüm engelli kardeşlerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve engelsiz günler diliyorum. “

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın